Niedziela, 20 wrzesień 2020, Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 74
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clouds
15°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 67
Clouds
12°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 79
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.07.2019, 17:16 | czytano: 2283

Akcja krwiodawstwa w nowotarskiej komendzie. Wśród krwiodawców komendant

Fot. KPP Nowy Targ

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyła się akcja honorowej zbiórki krwi. Akcja zorganizowana została wspólnie z IPA Region Nowy Targ, przy pomocy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Oddział Terenowy w Nowym Targu.

W tym roku, w związku z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej akcja odbyła się pod hasłem: „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Przykład "szedł z góry", bowiem krew oddał także szef nowotarskich policjantów mł.insp. Grzegorz Wyskiel.

Policjanci i pracownicy cywilni chętnie oddawali ten cenny dar. Do akcji włączyło się kilku strażaków i dwie osoby spoza jednostki. Zebrano około 11 litrów tego życiodajnego płynu, który trafi do najbardziej potrzebujących. Wśród dawców były osoby, które systematycznie oddają krew, policjanci działający w klubie HDK Kropla przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Region Nowy Targ, organizujący również spotkania z młodzieżą w celu podniesienie poziomu wiedzy z zakresu szeroko pojętej pomocy potrzebującym, a także uzmysłowieniu młodzieży znaczenia krwi, jako czynnika ratującego życie. Także funkcjonariusze odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz za krzewienie idei czerwonokrzyskiej.

Dla osób oddających krew były przygotowane paczki z sokami i słodyczami oraz kubki oraz smycze związane z jubileuszem 100 rocznicy powołania Policji Państwowej.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Ja06:36, 24 lipca 2019
Szkoda że pan Minister Kazał likwidować punkty krwiodastwa i ten w niedługim czasie zostanie prawdopodobnie zlikwidowany Oszczędności są ważniejsze niz to czy ludzie będą mieli krew do operacji
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij