Środa, 19 luty 2020, Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Rain
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
16.09.2019, 13:17 | czytano: 1211

Gminy Czorsztyn i Krokowa nawiązały współpracę

zdj. UG Czorsztyn

W minioną sobotę w ruinach Zamku Czorsztyńskiego samorządy gminy Czorsztyn oraz gminy Krokowo przypieczętowały deklarowaną wcześniej chęć nawiązania współpracy poprzez symboliczne podpisanie umowy partnerskiej.

- Kilka lat temu szukałem gminy w Polsce, z którą moglibyśmy nawiązać kontakt. Myślałem o Polsce centralnej, jednak tam znalazłem miejsca ładne, szukałem Gminy pięknej, i tak trafiłem do Państwa - mówił Tadeusz Wach, wójt gminy Czorsztyn, wspominając początki wzajemnych relacji.

Włodarz gminy Czorsztyn zaprezentował obecnym główne walory i atrakcje regionu oraz wyraził nadzieję, że dzień podpisania porozumienia będzie początkiem żywej i rozwijającej się współpracy : wymiany dzieci i młodzieży szkolnej, zespołów regionalnych oraz oznaczał będzie wzajemną promocję regionów.

Następnie głos zabrał Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa, który tradycyjną gwarą charakterystyczną dla swojego regionu również życzył zarówno swojej gminie jak i gminie Czorsztyn realizacji wspólnych celów i zamierzeń. Po multimedialnej prezentacji Krokowa Wójtowie obydwu Gmin w towarzystwie przewodniczących rad gmin wymienili się flagami samorządów, oraz uroczyście podpisali akt umowy partnerskiej.

Zgodnie z podpisanym dokumentem wspomniana powyżej współpraca dotyczyć będzie szczególnie dziedzin:
- funkcjonowania samorządu gminnego – polegającą na wymianie doświadczeń w zarządzaniu.
- edukacji - poprzez dzielenie się wiedzą, doświadczeniem oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w systemie edukacji. Gminy będą podejmowały działania mające sprzyjać nawiązywaniu kontaktów oraz realizacji programów wymiany młodzieży szkolnej.
- kultury –wzajemne poznawanie dorobku kulturalnego i artystycznego poprzez organizowanie wspólnych przedsięwzięć.
- sportu – poprzez udział w zawodach oraz wymianie grup sportowych.
- życia społecznego – nawiązywanie kontaktów pomiędzy mieszkańcami oraz organizacjami pozarządowymi.
- życia gospodarczego - współpraca w różnych dziedzinach gospodarki.
- promocji – wzajemne promowanie Gmin przy okazji wydarzeń oraz umieszczenie tablic z herbami informujących o wzajemnej partnerskiej współpracy.

Po złożeniu podpisów oraz symbolicznej wymianie pamiątek uczestnicy spotkania udali się na ruiny zamku, gdzie dzięki uprzejmości Stanisława Złydaszka poznali historię zamku i jego kolejne losy.

Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele obydwóch samorządów w tym: wójtowie, zastępcy wójta, sekretarze jak również radni każdej z gmin a także sołtysi sołectw gminy Czorsztyn.

opr. Aneta Markus
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
sygnalista08:41, 18 września 2019
Władza zajęłaby się wodą w kranach, która pijemy nie wiedząc o jej skażeniu, a nie imprezami
?16:20, 17 września 2019
do masakra: a co ci się nie podoba?
masakra19:33, 16 września 2019
@Aneta Markus No to żeśmy się dowiedzieli. Gdzie tak kształcą, w Krokowej?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij