Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Jabłonka
Clouds
16°
Wiatr: 2.268 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
17°
Wiatr: 1.296 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
17°
Wiatr: 0.54 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
2 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
01.12.2019, 12:26 | czytano: 3985

Spotkanie honorowych dawców krwi (zdjęcia)

NOWY TARG. Na zaproszenie członków klubu HDK PCK Kropla krwiodawcy z Nowego Targu i z okolic, w Urzędzie Miasta spotkali się honorowi dawcy krwi. Okazją były Dni Honorowego Krwiodawstwa - święta wszystkich honorowych dawców, które obchodzone jest od 1958 roku.

zdj. Zbigniew Krauzowicz
Obecnych przywitał założyciel klubu HDK PCK Kropla - Mateusz Kapołka wraz z v-ce Burmistrz Miasta - Joanną Iskrzyńską - Steg.

W trakcie spotkania, Prezes Zarządu Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Oddziału Czerwonego Krzyża w Krakowie - Mieczysław Kurek wręczył odznaki "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Odznaki podpisane przez Ministra Zdrowia otrzymali krwiodawcy, którzy na swoim koncie mają oddane ponad 20 litrów krwi: Janusz Batkiewicz, Maciej Kozłecki, Piotr Mazanek, Andrzej Pelczar oraz Krzysztof Suski.

Za zasługi w realizacji humanitarnych celów Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża zostały nadane odznaki honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród wyróżnionych Odznaką IV stopnia wyróżnieni zostali: Lucyna Sarzyńska-Para, Tomasz Gąsienica-Wawrytko oraz Andrzej Karkoszka. Dekoracji dokonał Członek Zarządu Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie Mieczysław Orczykowski w towarzystwie Kierownik Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Sączu Haliny Janusz.

W trakcie spotkania wyróżnieni zostali krwiodawcy tytułem "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi'' stopień TRZECI za oddanie min. 5 litrów krwi: Anna Białoń, Anna Dziadkowiec i Renata Rusnarczyk

Ponadto w dowód uznania za zaangażowanie na rzecz rozwoju działalności Polskiego Czerwonego Krzyża w Małopolsce, Zarząd Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża przyznał Medal Pamiątkowy 100- Lecia Polskiego Czerwonego Krzyża Małopolskiego Oddziału dla dr Marii Lambrech - Kierownik Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zakopanem.

Pracownice Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu przyjęły podziękowanie za organizowaną corocznie zbiórkę krwi w trakcie finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2020 roku zbiórka z okazji 28 finału WOŚP odbędzie się w dniu 12.01.2020 w holu Miejskiej Hali Sportowej "Gorce" Al. Tysiąclecia 74 w Nowym Targu.

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża serdecznie dziękujemy wszystkim, tym którzy oddawali lub oddają krew. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Krew jest symbolem życia i największym darem, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Każdego dnia potrzebne jest ponad 1000 litrów krwi, którą trzeba pobrać od 2000 dawców. Oddając krew ratujemy życie!

Mateusz Kapołka, zdj. Zbigniew Krauzowicz
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
KRWIODAWCA21:49, 2 grudnia 2019
Sprawa jest bardzo prosta spotkaniea jak i koordynacje odznaczania i akcj zajmuje się Klub Kropla. Pan Mateusz krwiodawcom należącym do klubu rozsyła informacje . Prosze zrozumieć że krwiodawckw jest bardzo dużo a zwłaszcza indywidualnych, których nie sztuka objąć opieką bez ich qoli wstąpienia do klubu.Zachęcam i pozdrawiam. i
marcin18:15, 2 grudnia 2019
Witam. Ja rowniez juz dlugo i honorowo oddaje krew i nic o ow spotkaniu i odznaczaniu honorowych krwiodawcow nie slyszalem. Niewyliczajac nikomu bo kazda kropla jest na wage zycia, to ciekawi mnie tylko to na jakiej zasadzie zaprasza sie ow honorowych.
Zaciekawiona08:47, 2 grudnia 2019
Bardzo fajnie, że robi się takie spotkania. Zastanawiam się tylko co to za ludzie tam są? Sama oddawałam kiedyś krew, moi bliscy oddają krew. Niektórzy już ponad 15 lat to robią, regularnie. A o żadnym takim spotkaniu nie wiedzieli. Nikt ich nigdy nie zaprosił żeby ich odznaczyć, bo przecież 20 litrów już oddali...
aa12:33, 1 grudnia 2019
Joanna z obowiązkowym motywem wstążki. Tym razem zamiast krawatu
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas