Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Jabłonka i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 87
Rain
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Rain
18°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Rain
16°
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 84
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.12.2019, 11:56 | czytano: 2987

Świąteczny koncert - "Pod Betlejemską Gwiazdą" (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej zabrzmiały kolędy w wielogłosowym opracowaniu. Miejski Nauczycielski Chór Gorce, który połączył swe siły z Orkiestrą Symfoniczną poprowadził Maciej Osiecki.

Istniejący od lat 50. ubiegłego stulecia chór Gorce zaskakiwał już nie jeden raz. Amatorski zespół udowodnił, że w ich przypadku słowo "amator" oznacza nie kogoś początkującego, ale entuzjastę, który chociaż swoją działalność artystyczną traktuje jako zajęcie poboczne, to poświęca temu wiele czasu i odnosi sukcesy.

Sobotni koncert kolęd "Pod Betlejemską Gwiazdą" dedykowany był Janowi Pawłowi II, w związku z obchodzoną w czerwcu tego roku - 40. rocznicą wizyty papieża w Nowym Targu. Temu wydarzeniu poświęcone było okolicznościowe wspomnienie. Lirnikiem-recytatorem był Przemysław Ostrowski, a całość skomponował Kamil Cieślik.Chórzystom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna złożona z młodych muzyków z Nowego Targu i Krakowa. Wyśpili także soliści - Agnieszka Fryźlewicz (sopran), Danuta Fus (sopran), Monika Nycz (sopran), Stanisław Zmarzliński (tenor) oraz Jan Cyrwus (bas)s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij