Poniedziałek, 06 lipiec 2020, Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Nowy Targ i okolice
Clear
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clear
14°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 88
Clear
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.02.2020, 17:53 | czytano: 1625

Samochodem po Ameryce (24) – Monument Valley (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

"Kolejny dzień objazdowej wycieczki po Stanach Zjednoczonych to wizyta w Monument Valley. Poprzednim razem zabrakło czasu na zwiedzenie tej atrakcji, ale tym razem miałem zaplanowany na to cały dzień" - komentuje kolejny odcinek swojej podróży Michał Adamowski.

Monumet Valley to rezerwat należący do indian Navajo i nie obowiązuje tutaj karta wstępu do Parków Narodowych USA. Trzeba wykupić osobny bilet pozwalający na wjazd, ale ten jest ważny przez dwa dni, a więc można spokojnie spędzić czas w tym przepięknym kawałku Ameryki.

W dniu, w którym byłem w Monument widać było już nadchodzącą zmianę pogody i gdybym dotarł tutaj dzień później, nie było by już tak ciekawych widoków. Jesień to idealna pora roku na zwiedzanie i będę to podkreślał za każdym razem, bowiem jest to czas, kiedy można uniknąć tłumów na wszystkich atrakcjach. W dolinie Monumentów spotkaliśmy niewiele samochodów i w zasadzie wszystkie miejsca, gdzie można było zrobić najciekawsze zdjęcia były puste. Coś pięknego!

Dolina leży na granicy stanów Utah i Arizona, ale nie jest doliną, wbrew temu co sugeruje jej nazwa. Park leży na wysokości ok. 1900 m n.p.m. Jest płaski i wystają z niego tylko potężne formy skalne koloru czerwonego. Barwę tą zawdzięczają dużej ilości tlenków żelaza, z którego zbudowane są piaskowce. Najwyższe formy skalne mają 300 metrów wysokości i są naprawdę ogromne, kiedy przejeżdża się pod nimi samochodem. Trasa po parku ma 17 mil. W poszczególnych punktach można sobie zrobić zdjęcie z koniem na tle skał czy kupić oryginalną, ręcznie wyrabianą biżuterię.

Krajobraz, który możemy oglądać w Monument Velley to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Ameryki. Nakręcono tutaj ponad 100 filmów z czego najsłynniejsze to westerny z Johnem Waynem, Forest Gump czy Transformers. Jest tutaj wiele miejsc, charakterystycznych dla poszczególnych produkcji, skąd można zrobić sobie zdjęcia niczym na kadrze z planu filmowego.

Zwiedzając Stany Zjednoczone muszę przyznać, że Monument Valley, to jedno z najpiękniejszych miejsc jakie do tej pory widziałem w Ameryce. Gigantyczna pustynia, bez domów, autostrad,czy jakichkolwiek form, które mogłyby zakłócać integrację z przyrodą w połączeniu z wielkimi formacjami skalnymi, tworzy niesamowitą scenerię, którą chciałoby się oglądać bez końca, o każdej porze dnia.

Chcesz zwiedzić Amerykę z Michałem? Napisz maila: michal.adamowski@podhale24.pl TERMIN: JESIEŃ 2020, WIOSNA 2021.


Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
:)19:58, 13 lutego 2020
super wycieczka , fajne zdjęcia
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij