Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 85
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
05.05.2020, 12:19 | czytano: 4511

List w sprawie ścieżki rowerowej Ludźmierz - Rogoźnik

Arch. Podhale24.pl

"Piszę, ponieważ zapytanie do wójta gminy Nowy Targ Jana Smarducha nie doczekało się żadnej odpowiedzi ani jakiejkolwiek reakcji" - napisał w liście do redakcji nasz czytelnik.

"Ścieżka rowerowa na odcinku Ludźmierz - Rogoźnik jest wykorzystywana przez bardzo wielu użytkowników: rowerzystów, biegaczy, rolkarzy, spacerowiczów, w tym oczywiście i dzieci. Jeżdżę po wielu trasach na Podhalu, ale ta jest w najgorszym stanie:

- śmieci (butelki, puszki, pojemniki, opakowania i inne) wzdłuż rowów powoli zarastające trawą, więc problem wkrótce wizualnie zniknie
- zniszczone wiaty rowerowe, najgorzej wygląda wiata rogoźnicka (porozbijane barierki, dookoła potłuczone szkło, pomazane farbą tablice informacyjne)
- śmieci rozrzucone wokół maleńkich (!) koszy, w których zwyczajnie się nie mieszczą, w promieniu nawet kilkudziesięciu metrów

Wrażenia estetyczne niepowtarzalne, najlepiej byłoby przejeżdżać ten odcinek z zamkniętymi oczami. Opłata za gospodarowanie odpadami jest wysoka, gmina nie jest w stanie utrzymać w porządku infrastruktury, za którą odpowiada? Może publikacja i zapytania użytkowników skierowane do Urzędu Gminy Nowy Targ wywołają jakiś skutek, mam taką cichą nadzieję".

Czytelnik

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
smutna prawda22:00, 5 maja 2020
Co do śmieci, to służby odpowiedzialne za ich usuwanie powinny pracować lepiej, aczkolwiek jest też sprawa osób, które te śmieci zostawiają.
Mnie na zajęciach ekologicznych w szkole podstawowej (początek lat 90 ubiegłego stulecia) uczyli, że jeśli nie ma kosza, albo jest pełen - zabieramy śmieci ze sobą. Czy to taki problem? Skoro ktoś miał tyle siły żeby przynieść czy przywieźć z sobą produkt, to puste opakowanie po nim, również może z sobą zabrać. Tym bardziej, że jest lżejsze, bo puste.
Co jest z wami ludzie? Kosza w domu lub na osiedlu nie macie?
Cyc Malina16:00, 5 maja 2020
@Blokoś, widzę że jednak konkretnie dostałeś w mazak od tych "blokosiów" że taki jesteś uprzedzony do nich (już w kolejnym twoim wpisie) Gdzie tu napisane że to ma z tym problem ktoś z bloków, chłopie lecz się bo coś z twoja kopułką nie jest dobrze. Chyba że jesteś zwykłym trollem internetowym (to też się lecz) i temu takie brednie wypisujesz żeby tylko kogoś sprowokować. nie pozdrawiam.
Marek15:29, 5 maja 2020
W Rogozniku za Bielą często stają samochody na ścieżce. Przed jest sporo zwiru.
Miastowa15:19, 5 maja 2020
Na bulwarach za halą lodową w N.T. też brak koszy . Po jednej jest jeden. Z drugiej strony od Kościuszki w stronę Zakopianki nie ma żadnego Puszek z piwa nie brakuje :)
Rowerzysta14:14, 5 maja 2020
Racja, tubylcy niszczą rowerową infrastrukture, zaś na innych ścieżkach samochody śmigają! Założyć ukryte kamerki i po sprawie.
Cyrk na kółkach14:13, 5 maja 2020
w najlepszym stanie są wiaty postojowe na terenie miasta Nowy Targ, nie są zniszczone - bo po prostu ich nie ma
jc13:59, 5 maja 2020
ścieżka rowerowa - to co na niej robią mamusie z wózkami i inni spacerowicze chodzące całą szerokością ścieżki
Zanik13:30, 5 maja 2020
98210 - a kto pisze o mieście? Naucz sie że Gmina Nowy Targ to gmina i jej dotyczy artykuł.
Miłośnik dwóch pedałów ;)13:29, 5 maja 2020
Tłuczone szkło to efekt spotkań złotej młodzieży i wizytówka jej poziomu. Dewastacja infrastruktury kolejna bolączka. Przepełnine śmietniki też słabo świadczą o gospodarzu. Na każdej ścieżce powinien widnieć nr. lub mail kontaktowy do zarządcy. Jeden kawałek jest miejski, inny należy do gminy bieda ustalić kto za który odcinek odpowiada. Tablice informacyjne przytwierdzone na słowo honoru. Ostatnio rowerzysta uszedł z życiem przed latającą informacją unijną w Zaskalu. Ciekawe kto wziął kasę za taki montaż i kto to odebrał?
Blokoś13:21, 5 maja 2020
Roszczeniowi blokosie, zawsze ich nie lubiłem.
9821012:41, 5 maja 2020
Miasto jest odpowiedzialne za utrzymanie porządku, więc jak najbradziej uważam że artykuł jest na miejscu. Jak mają zachować porządek, gdy w koszu się nie mieści? Zostawią obok i roznosi wiatr. Nie wszyscy użytkownicy ścieżki to wandale.
miejscowy12:39, 5 maja 2020
Złapać tych co rozwalają te budki a szczególnie tą w Rogoźniku i niech za kare sprzątają śmieci aż do granicy
żałosne12:37, 5 maja 2020
no pewnie to Smarduch wyrzuca te śmieci na ścieżce, po drugie opłata za zagospodarowanie odpadami komunalnymi pokrywa koszty odbioru odpadów od mieszkańców a nie sprzątania ścieżek, a może weź rusz tyłek i sam pozbieraj swoje smieci a nie tylko oczekuj że ma być zrobione to albo tamto,
takitam.12:33, 5 maja 2020
no coz, kultura osobista uzytkownikow wychodzi, wprawdzie nie wszystkich, ale jednak... wladze gminy tu nic nie zawinily, to uzytkownicy wystawiaja sobie swiadectwo swojej kultury.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij