Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Nowy Targ i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 17.604 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 18.864 km/h Wilgotność: 72 %
-
brak pomiaru
Clouds
16°
Wiatr: 16.812 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 66 %
20.07.2021, 12:11 | czytano: 2060

LIST. "Czy władze Zakopanego się opamiętają?"

Fot. Czytelnik

"Od tygodnia na Antałówce, za hotelem Raddisson, wzdłuż Bulwarów Słowackiego trwają prace geodezyjne - odwierty - mające sprawdzić możliwość dalszej zabudowy Antałówki" - pisze w liście do redakcji nasza czytelniczka.

"Równocześnie władze miasta prowadzą szeroko zakrojone prace nad projektem przebudowy odcinka Bulwarów Słowackiego wzdłuż Antałówki w jezdnię - zamiast dotychczasowego szlaku spacerowego. Na Bulwarach trwa protest mieszkańców - ale co z tego. Kiedy w końcu całe Zakopane wszystkie podhalańskie media i stowarzyszenia kulturalne "się obudzą" i wezwą do rozpoczęcia ogólnopodhalanskiego protestu w obronie przyrody i Zakopanego jako dziedzictwa kulturowego ???. Wygląda na to że Władze Miasta chcą stolicę Polskich Tatr zamienić w betonową pustynię. Ludzie opamiętajcie się. Sami na tym stracicie bo coraz mniej ludzi będzie jadąc w Tatry zatrzymywać się w Zakopanem. Miasto wykończy nie COVID tylko rządy obecnych rajców miasta

Chciałam dodać, że na Antałówce zburzono już - przy budowie Radissona - budynek dawnej Szkoły Koronkarstwa założonej przez Modrzejewską i Chałubińskiego "Modrzejów". Strata już nie do odrobienia. Wygląda na to że podobny los czeka teraz Sanato - dawne sanatorium pocztowców".

oprac.r/
najnowsze informacje
komentarze
jak się mają przyrzeczeni przedwyborcze do rzeczyw21:40, 24 lipca 2021
A wybraliśmy takiego prawdomównego burmistrza , który na kolanach obiecywał ,że nie pozwoli niszczyć góralszczyzny i budować deweloperom blokowisk . I co po kolejnej kadencji się dzieje ? Niech Dorula się przejdzie , albo bezpieczniej przejedzie po mieście , to zobaczy jak realizuje się to jego przyrzeczenie .To jest skandal , a będzie jeszcze większy
szuser16:58, 21 lipca 2021
polacy z małej litery nie zasługują na Polskę
turysta z nowego targu21:45, 20 lipca 2021
Przykra sprawa. Bulwary Słowackiego to była jedna z moich ulubionych części Zakopanego. Najlepsze, spokojne dojście w góry od dworca pks. Jest jeszcze w Zakopanem trochę takich miłych, spokojnych uliczek. Które doceni prawdziwy turysta - to znaczy turysta cichy, spokojny i kulturalny, który omija z daleka hołotę rozwrzeszczanych, tchnących chińszczyzną Krupówek i tym podobnych miejsc, a szuka zamiast tego miejsc cichych, pięknych przyrodniczo i wartościowych architektonicznie. Niestety takich osób ceniących sobie piękno przyrody, spokój i klimat dawnego Zakopanego, jest niewiele. Oni w te boczne uliczki nie zaglądną, bo tu nie ma Mc Donalda ;) Przynajmniej póki co, jeszcze nie ma...
88812:54, 20 lipca 2021
Wszyscy by tam chcieli mieszkać ale nie wolno nic stawiać....
lb12:21, 20 lipca 2021
Zakopane zostanie miastem hoteli, pelnym w sezonie, widmem poza. przykre to wszystko, bardzo przykre. Deweloperzy w tym momencie sa calkowicie poza prawem, kazdego przekupią, zrobia co chca, a w razie czego zamecza w sądzie. niestety, to ludzkosc wyhodowała sobie kult pieniadza, i teraz z tym sie juz nic nie zrobi.
Górlecka.12:21, 20 lipca 2021
Jak mówił Premier Olszewski ,czyja jest ta Polska ,czy urzędasów których wybieramy czy nas polaków tu żyjących?Robią co chcą za nasze pieniądze.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij