Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Zakopane
Clouds
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
10.08.2021, 18:35 | czytano: 2538

Redyk w Jaworkach (zdjęcia)

Sztandarową imprezą corocznie organizowanego w Szczawnicy Lata Pienińskiego jest redyk. Tegoroczny odbył się w weekend na scenie plenerowej w Jaworkach.

Przybyli goście mieli możliwość obejrzenia tradycyjnego przepędu owiec po okolicznych halach, widowiskowego przeprowadzenia przez zaprzyjaźnionych baców, juhasów i ich wyszkolone psy pasterskie oraz pokazu obyczajów pasterskich – strzyżenia owcy oraz wyrobu oscypka.

Podczas Redyku na plenerowej estradzie odbywały się prezentacje zespołów regionalnych i folkowych takich jak: Kapela Zbójnicka, Dziecięcy Zespół Regionalny Małe Pieniny z Korościenka n/D, Carrantouhill – zespół grający muzykę irlandzką. O dobre humory i zabawę zadbał Kabaret Chyba z Wrocławia. Redyk zakończyła tradycyjnie wspólna zabawa do północy z zespołem Pozytywnie Nakręceni.

W międzyczasie można było skosztować tradycyjnych potraw góralskich Pienińskiego Związku Podhalan a także barana z rożna po pienińsku rodziny Zachwiejów Bulisiów. Ponadto miała miejsce również loteria fantowa na rzecz budowy domu mieszkalnego w Szlachtowej dla Podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych.
Można było także podziwiać prace artystów zrzeszonych w szczawnickim oddziale Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Organizatorem Redyku w Jaworkach było Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.

jd/organizator
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas