Kolejny dzień ETPR (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Nowy Targ
Clouds
13°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
15.08.2021, 09:47 | czytano: 1540

Kolejny dzień ETPR (zdjęcia)

ZAKOPANE. W sobotę - jak co dzień - w Zarembku Tradycji odbyły się niezwykłe warsztaty. Były to lekcje tkactwa z Dorotą Opitz oraz pokaz i prezentacja miodów pszczelich “Dolina Tatr”, przeprowadzony przez Rodzinne Gospodarstwo Pasieczne Izabela i Jacek Sikoniów. Nie zabrakło też muzyki i tańca.

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
W ramach cyklu „Tradycje kulinarne Podhala”, pod patronatem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa swoje potrawy zaprezentowały Koło Gospodyń Wiejskich z Murzasichla i Kościeliska. A były to m.in: golonka w kapuście, moskole, ciasteczka owsiane, boczek wędzony, czy ciasto z jagodami.

Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników wraz Koła Gospodyń Wiejskich z Kościeliska przygotowali deser twarogowy ze skórką z cytryny i miętą.

Na targowej scenie wystąpili: Zespół ludowy „Sami Swoi” z Tomasza Mazowieckiego, zespół regionalny Jurgowianki, Zespół im. Klimka Bachledy z Zakopanego oraz Paweł Skupień z Gliczarowa z Zespolanami z różnych dziedzin Podhala.

Gwiazdą wieczory była Kapela Jana Karpiela Bułecki. Jan Karpiel-Bułecka pochodzi ze znanej i zasłużonej rodziny zakopiańskich artystów i budowniczych. Jest uważany za jednego z najlepszych podhalańskich prymistów. Jest również multiinstrumentalistą, wirtuozem gry na instrumentach pasterskich regionu Podhala: dudach, piszczałkach pojedynczych, podwójnych oraz trombitach.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas