Wtorek, 19 października 2021, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
10°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 85 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
19.09.2021, 14:07 | czytano: 1790

Pokazy lotnicze Lotos Gdynia Aerobaltic 2021 (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

"Ten sezon lotniczy był już o niebo lepszy, niż poprzedni. W Europie odbyło się już sporo dużych imprez lotniczych, które ściągnęły tysiące ludzi na pokazy" - komentuje Michał Adamowski. Po sukcesie air show w Lesznie, przyszła kolej na pokazy w Gdyni. Było to drugie wielkie lotnicze wydarzenie w Polsce, które odbyło się pod koniec sierpnia.

Piękna, słoneczna pogoda w dwa dni trwania imprezy przyciągnęła na lotnisko w Gdyni 40 tysięcy widzów. Nie ma się czemu zresztą dziwić, bo ludzie byli już spragnieni tego typu wydarzeń, a zarazem organizatorzy zadbali o to, żeby pokazy stanęły na światowym poziomie.

Ciężko wyróżnić gwiazdę tegorocznej edycji, bo przez cały dzień było mnóstwo świetnych prezentacji w powietrzu, ale na pewno odnotować należy udział Zespołu Akrobacyjnego Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii – Red Arrows, która lata w formacji na 9 samolotów BAE Hawk. Na takich samych maszynach latają również Finowie, którzy stawili się formacją Midnight Hawks, latającą na cztery samoloty.

Ucztą dla oka były pokazy dynamiczne współczesnych samolotów bojowych. Na niebie zaprezentował się F-16 należący do Tureckich Sił Powietrznych, JAS 39 Gripen – ze Szwecji, oraz Dassault Rafale – z Francji. Zabraknąć oczywiście nie mogło Polskich Sił Powietrznych, które prezentowały się m.in. samolotami Orlik, odrzutowymi Iskrami latającymi w parze, czy niedzielną niespodzianką przelotem dwóch samolotów MiG-29.

Długo wyczekiwanym momentem był dynamiczny pokaz samolotów Lim. Odrestaurowane maszyny długo czekały na to, żeby wspólnie mogły się pokazać na polskim niebie, ale w końcu się udało. Dwie zabytkowe już maszyny wspierane były prze Artura Kielaka, który dołączył do wspólnego pokazu. Wspomnieć należy również Grupę Akrobacyjną Żelazny oraz Łukasza Czepielę, który w tym roku lata niemalże na każdej mniejszej i większej imprezie lotniczej oraz na wielu innych wydarzeniach, które odbywają się w naszym kraju.

Lotos Gdynia Aerobaltic, przez ostatnie kilka lat stał się wydarzeniem, które ściąga już nie tylko widzów z Polski. Ilość atrakcji lotniczych dorównuje dużym wydarzeniom w Europie i jest naprawdę świetną imprezą, która rośnie w siłę i jeśli organizatorzy nie zwolnią, będzie naprawdę kapitalnym wydarzeniem w najbliższych latach.

tekst i zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
MF06:56, 20 września 2021
Agdzie sa hejterzy co im lotnisko przeszkadza prosze si wypowiedziec....
Warsowiok23:24, 19 września 2021
Gdynia na Podhalu. Ciekawe co Wieści Gdyńskie piszą o Nowym targu.
@@@22:36, 19 września 2021
I dało sie zorganizowac piekny pokaz a w Nowym Targu od dwóch lat nie było ani Pikniku lotniczego ani Jarmaków Podhalańskich nic ,nic i jeszcze raz komplenie nic koncerty plenerowe odbywaly sie w całej Polsce a w naszym miescie nie było zadnego wiekszego koncertu ...dramamt po prostu dramat w tym miescie
Ja22:02, 19 września 2021
Ciekawe czemu u nas się nie dało zorganizować pokazów lotniczych. Na krupowkwch i w Tatrach całe lato turyści głową przy głowie. Podobnie nad morzem. A w nowym targu ? Wszystko odwołane. Oprócz kwietnej panny w rynku
z tąd19:25, 19 września 2021
Myślę,mam nadzieje że najpiękniejszy air show na świecie w przyszłym roku będzie w Nowym Targu (z takim tłem,na około góry). Te głośne ,,rury,, mogą startować,lądować w Popradzie,Balicach.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas