Środa, 28 września
Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Rabka Zdrój
Clouds
14°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
14°
Wiatr: 12.42 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
14°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
15°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
15°
Wiatr: 18.252 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
8 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Koronawirus
2
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
11
18
03.12.2021, 12:28 | czytano: 1198

W PPUZ zebrano dla potrzebujących blisko 32 litry krwi

NOWY TARG. Przez dwa dni w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej trwała akcja zbiórki krwi, której organizatorami byli Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla” oraz PPUZ.

zdj. nadesłane
W akcji wzięli udział zarówno studenci, jak również pracownicy Uczelni. Przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu zarejestrowali łącznie 83 osoby. Wielu chętnym na drodze do oddania krwi stanęły przebyte choroby. Do udziału w zbiórce przystąpiło ostatecznie 71 osób. Udało się zebrać 31,95 litrów krwi.

Mateusz Kapołka, w imieniu członków Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropla”, a także wszystkich potrzebujących, złożył na ręce władz PPUZ w Nowym Targu podziękowania za pomoc w realizacji idei czerwonokrzyskiej i propagowanie honorowego krwiodawstwa wśród pracowników, a przede wszystkim – studentów.

– Od wielu lat Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu jest oddaną, i co warto wspomnieć, zasłużoną placówką oświatową, która aktywnie wspomaga rozwój honorowego krwiodawstwa na swoim terenie. Bierze czynny udział w podejmowaniu inicjatyw zmierzających do pogłębienia wiedzy w zakresie krwiodawstwa i krwiolecznictwa – mówi Mateusz Kapołka. – Wynikiem tego zaangażowania jest bardzo wysoka frekwencja, a przede wszystkim – obecność – pracowników i słuchaczy na wspólnie zorganizowanych dwa razy w roku akcjach krwiodawstwa – dodaje.

Jak podkreśla Mateusz Kapołka, ścisła współpraca z Zarządem koła HDK „Kropla” przy Polskim Czerwonym Krzyżu, a także z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddziałem terenowym w Nowym Targu owocuje nie tylko ilością oddanej krwi, ale również rosnącą świadomością młodych ludzi. Studenci, którzy właśnie wchodzą w dorosłość, zyskują przekonanie, że oddanie innym cząstki siebie jest jedną z największych wartości.

– Od początku swojej działalności, Klub HDK PCK Kropla posługuje się hasłem: „ODDAJ KREW... PODZIEL SIĘ...”. W PPUZ w Nowym Targu ono działa! Klub HDK Kropla traktuje krwiodawstwo jako swoistą misję, zaś świadomość uratowania komuś życia uznaje za jedną z najistotniejszych wartości. Cieszymy się znakomitą, można już śmiało powiedzieć – wieloletnią współpracą nie tylko z władzami Uczelni, ale przede wszystkim z młodymi ludźmi, którzy weszli w dorosłość z przekonaniem, że należy pomagać innym – i to nic nie kosztuje – zaznacza Mateusz Kapołka i dodaje, że Uczelnia doskonale wpisuje się w działania prowadzone przez Klub Honorowych Dawców Krwiodawców „Kropla” ze względu na medyczny profil prowadzonych przez nią kierunków studiów, takich jak m.in. ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo.

Za koordynację współpracy w zakresie organizacji akcji zbiórki krwi odpowiadało Centrum Promocji i Public Relations, w porozumieniu z Działem Nauczania i Instytutem Medycznym.

Wszyscy dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowe pamiątkowe gadżety ufundowane przez firmę Wojas S.A. Tradycyjny słodki upominek zapewnił Zbigniew Steskal. Akcję wsparła też Kinga Penińska Oshee Polska Sp. z o.o.

mat. pras., opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
z uczelni14:24, 2 marca 2022
Na Zbyszka Steskala zawsze można liczyć, to wspaniale.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas