Poniedziałek, 03 października
Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 13.032 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
Wiatr: 11.088 km/h Wilgotność: 36 %
Rain
Wiatr: 17.172 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 18.108 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
10°
Wiatr: 14.508 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
Zgonów
0
Na kwarantannie
0
Wykonanych testów
1
09.05.2022, 09:53 | czytano: 2359

Pogrzeb wicewojewody

W kościele parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świniarsku, mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salatarskiego rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. Józefa Leśniaka, wicewojewody małopolskiego.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Wicewojewoda Józef Leśniak zmarł 4 maja po długiej i ciężkiej chorobie. Pożegnali go licznie zgromadzeni, wśród nich: prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, ministrowie, parlamentarzyści, wojewoda małopolski.

- Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. Józefa Leśniaka, I wicewojewody małopolskiego. Człowieka niezwykle rzetelnego, oddanego i otwartego. To olbrzymia strata dla nas wszystkich. Z ciężkim sercem podążaliśmy dzisiaj naszą ostatnią wspólną drogą. Będzie Go bardzo brakować. Dziękuję, Panie Wojewodo, za ogromne zaangażowanie i troskę o naszą Ojczyznę – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Śp. Józef Leśniak całe swoje życie w szczególny sposób był związany z Limanowszczyzną. To tu, 6 marca 1968 r. przyszedł na świat. Tu wzrastał i tu miał swoje korzenie, do których powracał w każdej z ról, jakie pełnił.

W dowód uznania zasług w działalności publicznej, społecznej i zawodowej, na wniosek wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał śp. Józefowi Leśniakowi odznaczenie państwowe. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski nadany pośmiertnie. Z rąk premiera Mateusza Morawieckiego odznaczenie odebrali żona i syn.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski to wyróżnienie nadawane za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju.

MUW, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Dobre i złe uczynki14:42, 9 maja 2022
Zatrwożeni.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas