Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Czarny Dunajec
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
17°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
8 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
20.05.2022, 15:38 | czytano: 2718

"Nie masz gdzie tu usiąść, wszystko ubabrane. Wyschniętą kupą ławki malowane..."

LIST. "Piszę w sprawie utrzymania czystości w mieście. Centrum Nowego Targu, naprzeciw Urzędu Miasta, obok szkoły, miły skwer, kawałek cienia. Człowiek chętnie by przysiadł, odpoczął, nacieszył się wiosną. Nie ma niestety gdzie, gdyż wszystko w ptasich odchodach, których od dawna nikt nie sprząta" - pisze nasz Czytelnik.

zdj. Czytelnika Podhale24
- Stąd odpowiedzialnym za sprzątanie, a także spacerowiczom dedykuję krótką fraszkę, którą jako domorosły wierszokleta popełniłem. Wrażliwych literacko- przepraszam - zastrzega nasz Czytelnik.

Gościu, nie siadaj pod liściem, nie odpoczniesz sobie,
Słońca tu nie będzie, lecz g*wno na głowie.
Gdy szukasz spokoju, gdy szukasz wytchnienia,
Najdziesz jeno smrodek, miast słodkiego cienia.
Nie masz gdzie tu usiąść, wszystko ubabrane,
Wyschniętą kupą ławki malowane.
Tu słowicy, tu szpacy wdzięcznie narzekają,
W przerwach między trelami, na przechodniów s*ają.
Dziwuje się człowiek, który tu przychodzi,
Że dorodne drzewo te owoce rodzi.
Na koniec musisz przyznać, to pocieszające:
Że krowa nie lata, ale s*a na łące.


s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
autor niby-poeta12:38, 22 maja 2022
@Io
A kto powiedział, że zgłaszane nie było? Zanim się oceni, pasuje się wpierw dowiedzieć. Otóż informuję Pana/Panią: zgłaszane było i nic. A miejsce naprzeciw UM, więc trudno tu posądzać, by zapomnieli czy nie widzieli.
Co do jakości poezji - muszę się zgodzić... g*wniana jak cały ten problem. Ale jak się nie narobi smrodu, to posprzątane nie będzie. Na to liczę. Tomiku nie wydam. Szkoda czytających.
Drzewo należy do ptaków06:48, 22 maja 2022
Ptaki bronią drzewa. Znowu kostka do samego pnia. Tylko "narobić" na puste głowy.
Io19:36, 21 maja 2022
A nie lepiej było podejść te kilka kroków i podpowiedzieć pierwszemu z brzegu urzędnikowi że taka zaistniała sytuacja ?. Ten wykonałby telefon do Zakładu Zieleni i byłoby szybciej zapewne posprzątane. Ale po co ?. Lepiej pisać listy i kiepskiej jakości rymowanki. Nie bronię władz miasta ale uważam, że takie sprawy trzeba zgłaszać odpowiednim służbom. No niekoniecznie samemu burmistrzowi. A już pisanie listów jest zupełnym nieporozumieniem. Chyba, że "poeta" koniecznie chciał zaistnieć. Taki wstęp do tomiku poezji "kupa na ławeczce" ?
mieszkaniec19:12, 21 maja 2022
Jojo
Co ma wspólnego robienie pikników z pijaczkami i menelami pijącymi wódę? Skoro nie ma straży miejskiej to niech się zajmie tym policja, której miasto płaci za patrole! A mówienie jakie owce są eko itd... Centrum miasta a miejsca rekreacyjne są totalnie zanieczyszczone odchodami i to jest chore! Eko niech sobie będzie na łąkach poza miastem gdzie nie ma tras rowerowych ani miejsc do rekreacji! Jak iść na spacer z dzieckiem gdzie wszędzie owcze kupy!

Swoją drogą chętnie się dowiem które to miasta wprowadzają do ścisłego centrum owce żeby swoimi odchodami zanieczyściły trawniki, chodniki, trasy rowerowe, parki. Brednie i tyle
autor niby-poeta14:56, 21 maja 2022
@Gwamniewładza
Proszę mnie nie łączyć z żadną opcją polityczną. Byłem i jestem poza lokalnymi wojenkami, władzy nigdy nie miałem, co najwyżej nad samym sobą. Jak ktoś nie chce dyskutować, to najłatwiej odeprzeć atak: "bo to opozycja".
A g*wno jak było, tak jest. Nie pomoze nawet paczka chusteczek. A moja (pożal się Boże) "poezja" to nic innego, jak forma zwrócenia uwagi na problem.
jojo13:52, 21 maja 2022
Mieszkaniec. A mnie bardziej nad Czarnym Dunajcem nie podobają się porozbijane butelki po wódce i piwie,pełno szkła, folii,puszek- co zostawiacie wy , mieszkańcy tego miasta. Odwołaliście Straż Miejską ,która regularnie kontrolowała na rowerach te tereny, przeganiała drobnych pijaczków i różnych wandali. Nawet w wielkich miastach na świecie, pozwala się owce wypasać nad rzekami, gdyż jest to najbardziej tanie koszenie,łącznie z naturalnym użyźnianiem,nie ma smrodu kos spalinowych i jazgotu.
Stara baba co zymbów ni ma13:48, 21 maja 2022
Przecież to samo zdrowie, eko i natura, a nie g...a jakieś, nie oberane ławki, i sam kwiat łąkowy. Miastowe się nie znają i pewnie by chcieli coby urzędowy naród cosik wymyślił na to. A urzędniki przecież nie od tego, bo one mają ciężką i odpowiedzialną pracę. A przecież chustecz kę od higieny kużden jeden ma - no i po problemie.
mieszkaniec12:16, 21 maja 2022
A co się dzieje nad białym i czarnym Dunajcem, na ścieżkach rowerowych? Wszystko to owczym g..*nie! Początkiem kąta ludzie nad czarnym Dunajcem rozkładali kocyki, robili pikniki. Aż się zaczęło łażenie z owocami i wszystko jest obsrane! To miasto musi być całe w g,..*nie? Gdzie jest urząd miasta i urzędnicy odpowiedzialni za czystość?! Tych juhasów powinni karać mandatami za zaśmiecanie wszystkich terenów rekreacyjnych! Co widzą turyści chcący skorzystać z tras rowerowych? Też g..*no!
Gwamniewładza12:08, 21 maja 2022
"Felietonista" a teraz "poeta" a może to jedna i ta sama osoba ?. W każdym razie z jednej grupy co to przejąć "władzę" lub "władzę" odzyskać pragnie zabrała się za krytykę totalną. Nim siądziesz przechodniu najpierw przetrzyj ławkę a jak ci się nie chce posadź d na trawkę.
Mick10:27, 21 maja 2022
To, że ławeczka w tym miejscu nie ma sensu - to fakt. Ale to nie usprawiedliwia tego bałaganu, który jest obok. Przejść się nie da...
Aaa09:33, 21 maja 2022
Stój z wężem 24h i czyść po każdym ptaku... j... proszę was o najmłodszych lat pamiętam że tak to wygląda bo na tym.drzewie jest w ku i trochę ptaków. Aa ławka w ten miejscu lepiej ja zlikwidować niz męczyć się najlepiej pare razy dziennie .
ab22:06, 20 maja 2022
A może by tak daszek?
gość20:00, 20 maja 2022
Ptaki siadają zazwyczaj na drzewach , zresztą gdyby byla burza pod drzewami się nie siada .
tak to ja18:56, 20 maja 2022
"Gołębiami brukowany Kraków, gówno ma z tych ptaków? - Jan Sztaudynger. Nowy Targ ma ten sam problem.
Góral18:51, 20 maja 2022
Ławka w tym miejscu to idiotyzm
mieszkaniec innej miejscowości17:07, 20 maja 2022
tragedia
U217:00, 20 maja 2022
Jeżeli burmistrz Watycha nie potrafi upilnować czystości terenu przed swoim urzędem to miasto wygląda jak wygląda. Jeden wielki syf.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas