Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Jabłonka
Clouds
24°
Wiatr: 1.08 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
24°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
24°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
25°
Wiatr: 0.432 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
32°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
30°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
23.06.2022, 09:41 | czytano: 3530

Nagrody Starosty dla najzdolniejszych uczniów szkół średnich powiatu nowotarskiego

W sali obrad Starostwa Powiatowego Nowym Targu zostały rozdane Nagrody Starosty dla najzdolniejszych uczniów szkół powiatowych szkół średnich.

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Dyplomy oraz upominki wręczył uczniom starosta nowotarski Krzysztof Faber. Nagrodzeni uczniowie wyróżnili się w swoich szkołach nie tylko wzorowym zachowaniem i bardzo dobrymi wynikami w nauce, ale także zostali docenieni za liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach przedmiotowych i sportowych, aktywne działania na rzecz szkoły, za zaangażowanie w działalność charytatywną i społeczną oraz wzorową postawę wobec drugiego człowieka.

Nagrody Starosty Nowotarskiego otrzymali:

Anna Jajecznica - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera w Rabce-Zdroju - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, aktywne uczestnictwo w życiu klasy i szkoły, liczne sukcesy sportowe, 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w biegach górskich, 18 miejsce na Mistrzostwach Polski w biegu na 1000m przez przeszkody , 8 miejsce na Mistrzostwach Polski w biegu górskim w stylu anglosaskim, 17 miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 2 km, srebrny medal w sztafecie 4x100m w Mistrzostwach Województwa Juniorów, 1 miejsce drużynowo w Małopolskiej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, 1 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych 4x400m w województwie, 1 miejsce w województwie w drużynowych biegach przełajowych oraz za uzyskanie 7 miejsca w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Matematix.

Kamil Węglarz - uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem - za bardzo dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję, wzorowe zachowanie, wysoką kulturę osobistą, wzorową postawę uczniowską, za czynne działanie w Samorządzie Uczniowskim oraz udział w 51 Olimpiadzie Biologicznej.

Alicja Siarka - uczennica Branżowej Szkoły I stopnia Nr 5 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu - za bardzo dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję, wzorowe zachowanie i wysoką kulturę osobistą, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, godne jej reprezentowanie, sumienne wypełnianie obowiązków uczniowskich oraz godną naśladowania postawę i bycie wzorem wartościowego człowieka.

Karolina Wojeńska - uczennica Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę uczniowską, wysoką kulturę osobistą oraz uzyskanie tytułu finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską – otrzymanie indeksu tej Uczelni na kierunku Papiernictwo i Poligrafia.

Michalina Waksmundzka - uczennica Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę uczniowską, wysoką kulturę osobistą, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, godne jej reprezentowanie oraz za zajecie 8 miejsca w etapie centralnym IX Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Bartłomiej Dziurczak - uczeń Technikum w Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce - za bardzo dobre wyniki w nauce, uzyskanie stypendium Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok 2021r., udział w międzynarodowym projekcie AI4Youth, w którym został zakwalifikowany do drugiego etapu oraz za pracę na rzecz szkolnego wolontariatu.

Gabriela Nawieśniak - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu - za bardzo dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję, wzorową postawę uczniowską, zajęcie 2 miejsca i zdobycie tytułu laureata LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – praca uczennicy na temat średniowiecza uzyskała najwyższą ocenę w okręgu małopolskim a na szczeblu centralnym doceniono maksymalną ilością punktów jej pracę badawczą na temat gwary.

Zofia Sudoł - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu - za zajęcie 3 miejsca w konkursie organizowanym przez wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Ogólnopolskiej Konferencji Uczniowskiej Młodych Chemików. Uczennica, jako jedyna z Małopolski i jedna z czterech w Polsce, otrzymała propozycję współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i pod kierunkiem opiekuna naukowego rozpoczęła pracę badawczą. Efekty pracy były prezentowane na konferencji naukowej organizowanej przez Wydział Chemii i ze względu na wysokie walory naukowe, praca uczennicy została wytypowana przez pracowników UJ na międzynarodową konferencję „Horyzonty nauki”, podczas której, w języku angielskim uczennica prezentowała swój dorobek naukowy.

Kacper Błachut - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu - za uzyskanie nagrody I stopnia w Małopolskim Konkursie Prac Matematycznych. Uczeń jest odkrywcą nowego wzoru matematycznego umożliwiającego przeliczanie ilości możliwych unikalnych kolorowań trójwymiarowej kostki podzielonej na n³ sześcianów dwoma kolorami. Ciąg stworzony na podstawie tego wzoru uzyskał akceptację międzynarodowej organizacji OEIS i został opublikowany na stronie Online Encyclopedia of Integer Sequences pod numerem A3508 i jest to jego pierwsza publikacja naukowa międzynarodowa. Pracą naukowo-badawczą ucznia zainteresowali się pracownicy naukowi Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i po rozmowach kwalifikacyjnych uczeń został zakwalifikowany do tutoringu i na warsztaty naukowe prowadzone przez UJ dla najzdolniejszych uczniów z całej Polski. Artykuł omawiający teorię ucznia zostanie opublikowany w czasopiśmie naukowym DELTA.

Carolin Haas - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu - za uzyskanie tytułu laureata 45. Olimpiady Języka Niemieckiego zajmując 6 miejsce w Polsce, za zaangażowanie w życie szkoły i w prace szkolnego wolontariatu wspierając akcje - Pomoc dla Ukrainy, uczennica należy zespołu artystycznego, który uświetnia szkolne uroczystości.

Jakub Hałabura - uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i postawę uczniowską, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, dwukrotny udział w półfinale Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, dwukrotny udział w Olimpiadzie Filozoficznej, w której uczeń otrzymał wyróżnienie jury za oryginalne prace badawcze nawiązujące do tematyki zagrożenia klimatycznego oraz przemocy w polityce.

Tymoteusz Leśniak - uczeń Technikum Informatycznego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zespole Szkół w Rabce-Zdroju - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, wysoką frekwencję, wzorową postawę uczniowską, aktywne uczestnictwo w życiu klasy i szkoły.

Piotr Woliński - uczeń Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu - za bardzo dobre wyniki w nauce i uzyskanie najwyższej średniej ocen w szkole, zajęcie 2 miejsca i uzyskanie tytułu laureata XLV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie tematycznej automatyka, wzorową postawę uczniowską, zaangażowanie w działalność szkolnego wolontariatu oraz promocję szkoły.

Paweł Drążek - uczeń Technikum im. prof. Władysława Szafera w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, godne reprezentowanie szkoły w zawodach szachowych oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie przedmiotów naukowych.

Źródło: Starpstwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
KG16:25, 24 czerwca 2022
Gratuluję i życzę dalszych osiągnięcia. Jesteśmy z Was dumni.
El-ka12:40, 23 czerwca 2022
Miło czyta się takie wiadomości. Gratulacje dla wszystkich laureatów. Brawo, brawo, brawo!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas