To były piękne dni…. (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Szczawnica
Clouds
17°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
18°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
18°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
05.04.2023, 08:00 | czytano: 1269

To były piękne dni…. (zdjęcia)

W niedzielę zakończyła się druga edycja Małopolskiego Festiwalu Balonowego “Odlotowa Małopolska”. W festiwalu wzięło udział 21 załóg, a balony można było podziwiać w okolicach Białki Tatrzańskiej, Frydmana i Nowego Targu.

Fot. Maciej Gębacz
Fot. Maciej Gębacz
Festiwal rozpoczął się piątkowym lotem z konkurencją sportową niedaleko Białki Tatrzańskiej. Balony musiały dotrzeć do dwóch celów wyznaczonych przez sędziego zawodów. Dotarcie do punktów nie było prostym zadaniem ze względu na bardzo zmienny wiatr. Obserwując zmagania od strony Nowego Targu można było oglądać kilkanaście balonów w jednym momencie na tle majestatycznych ośnieżonych szczytów Tatr.

W sobotę rano przed lotem również zostały wyznaczone cele tym razem w okolicach jeziora Czorsztyńskiego. Niestety tuż po starcie większość załóg musiała lądować z powodu deszczu. Niewielkim pocieszeniem dla obserwatorów było pojawienie się tęczy co dało możliwość wykonania efektownych zdjęć balonów z tęczą.

Pogoda cały czas była bardzo dynamiczna. W ciągu dnia na zmianę padał deszcz i świeciło słońce. Dodatkowo wiał dość silny wiatr jaki nie był bezpieczny do wykonywania lotów. Mimo nienajlepszej pogody na lotnisku w Nowym Targu zgromadziła się spora publiczność. Planowany start na godzinę 16:00 z konkurencją sportową został przesunięty na godzinę 17:00, a sędziowie zadecydowali o anulowaniu konkurencji zezwalając jednak na możliwość wykonania lotu dla chętnych załóg..Piloci nie chcieli zawieść obserwatorów i siedem balonów przy gromkich oklaskach wzniosło się w powietrze. Dodatkową atrakcją była prezentacja akrobacyjnych lotów na motoparalotni w wykonaniu Pawła “Lojaka” Kozarzewskiego.

Piloci balonowi w czasie Odlotowej Małopolski walczyli o trzy puchary. A oto lista zwycięzców:

Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego:
1. Damian Nyczka POL
2. Rita Becz HUN
3. Sławomir Jurkiewicz POL

Puchar Burmistrza Nowego Targu:
Tomasz Gajewski POL

Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej:
Tomasz Raszka POL
Organizatorami drugiego festiwalu balonów Odlotowa Małopolska byli:
Małopolska Organizacja Turystyczna, Województwo Małopolskie, Miasto Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ, oraz Kraków Balloon Team

Organizatorzy, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
coś tam wiem17:57, 5 kwietnia 2023
to była raczej jedna wielka lipa wiadomo było że nie będzie pogody w tym czasie trzeba było to odwołać i przenieść na inny termin
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas