Oddał krew setny raz - podhale24.pl
Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Jabłonka
Snow
-3°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
92 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
12.06.2023, 17:28 | czytano: 2684

Oddał krew setny raz

Założyciel Klubu Honorowych Dawców Krwi "KROPLA" dziś po raz setny oddał krew. Dawcą jest od roku 1993.

arch. Mateusza Kapołki
arch. Mateusza Kapołki
Mateusz Kapołka od lat współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu i w Krakowie przy organizacji pogadanek o tematyce krwiodawstwa oraz dotyczących transplantologii i przeszczepów komórek macierzystych.

Angażuje wiele firm działających na rynku nowotarskim, dzięki ich wsparciu krwiodawcy w trakcie zorganizowanych zbiórek krwi otrzymują „słodki poczęstunek” oraz okolicznościowy gadżet. Cieszy się uznaniem i szacunkiem wśród nauczycieli oraz dyrekcji szkół, a także władz samorządowych.


Kapołka jest Honorowym Dawcą Krwi, Zasłużonym dla zdrowia Narodu. Za swoją pracę na rzecz rozwoju honorowego krwiodawstwa wielokrotnie wyróżniany i odznaczany - w tym Srebrnym Krzyżem Zasługi od Prezydenta RP, Srebrną Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego. W 2020 roku w wyrazie uznania pracy na rzecz społeczeństwa uhonorowany został Medalem Pamiątkowym Podhala.

Dzięki zaangażowaniu się w krzewienie idei czerwonokrzyskiej we współpracy z dyrekcjami i pedagogami szkół średnich na terenie powiatu nowotarskiego, pełnoletni uczniowie najstarszych klas, regularnie – dwa razy w roku oddają krew. Każdorazowo w akcji bierze udział 70-80 uczniów a ostatecznie krew oddaje 30-40 – dwa razy w roku. Do akcji również dołącza się młodzież studiującą ma PPWSZ w Nowym Targu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez Klub HDK Kropla zbiórki krwi: "Oddaj Krew.. Podziel się..." podczas corocznych Finałów WOŚP, a także Jarmarków Podhalańskich.


Dzisiejsze święto było również inauguracją kolejnej akcji krwiodawstwa, tym razem wśród pasjonatów jednośladów.

We współpracy z Narodowym Centrum Krwi, Polskim Czerwonym Krzyżem i Klubem Motocyklowym Riders of IPA LEMC Poland w dniach 12-16 czerwca br. odbywać się będzie I edycja akcji krwiodawstwa w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całej Polski."Oddaj Krew.. Podziel się..."- przy rejestracji można podać nr akcji: M149.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
eda07:54, 13 czerwca 2023
Brawo dla Tego Pana. Pozdrowienia dla personelu medycznego, który codziennie tam obsługuje. Panie są przemiłe, troskliwe, tworzą super atmosferę i dlatego tak wiele osób tam wraca. Życzę dużo Zdrówka i pozdrawiam serdecznie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas