Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Szczawnica i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 92 %
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: %
Clouds
20°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 96 %
Clear
21°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
19°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
11.02.2021, 18:21 | czytano: 245

Uroczyste otwarcie 49. Góralskiego Karnawału

W Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” a właściwie na jego wirtualnej scenie rozpoczął się 49. Góralski Karnawał

Aby tradycji stało się zadość przed oficjalnym otwarciem, przez Bukowinę Tatrzańską, przejechali w saniach muzykanci by góralskimi „nutami” i śpiewem oznajmić rozpoczęcie 49. Góralskiego Karnawału.

Uroczystego otwarcia tegorocznego Góralskiego Karnawału dokonali w Domu Ludowym: Bartłomiej Koszarek - dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”, Andrzej Pietrzyk – wójt Gminy Bukowina Tatrzańska i Maria Kuchta - sołtys Bukowiny Tatrzańskiej. Swoje słowo i pozdrowienia dla organizatorów i uczestników przesłali również: Iwona Gibas - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Andrzej Zarych - dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Piotr Gąsienica - wicedyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Piotr Bąk - Starosta Tatrzański, Helena Buńda - dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury, Przemysław Pacholski - burmistrz Miasta i Gminy Kórnik oraz Wiktoria Zielska - „Biała Dama” Miasta i Gminy Kórnik.

Następnie rolę gospodarzy na scenie przejęli konferansjerzy, którzy zaprosili do obejrzenia prezentacji muzyki Antoniego Gluzy ze Szczyrku, Jana Kubika z Krościenka nad Dunajcem, Zespołu „OwCoK” z Jabłonki oraz Kapeli Ludowej „Trzcinicoki” z Trzcinicy.

Dziś o 19.00 odbędzie się jeszcze WIECZÓR POGÓRZAŃSKI - Występ Regionalnego Zespołu LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej, a o 20.00 zobaczymy konkurs tańca zbójnickiego, popis par tanecznych

mat. prasowe

Zobacz też 49. Góralski Karnawał na podhale24.pl
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij