Środa, 20 styczeń 2021, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Szczawnica i okolice
Snow
-2°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Snow
-4°
Wiatr: 19.296 km/h Wilgotność: 3
Snow
-1°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Snow
-4°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 88
Snow
-1°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
05.07.2014, 00:04 | czytano: 2732

Za mistrzostwo nagrody (zdjęcia)

zdj. Stefan Leśniowski

- Prezes czasem nam dokucza. Jak wyjdzie drzwiami, to wejdzie oknem szukając wsparcia finansowego – śmiał się wójt gminy, Jan Smarduch, podczas spotkania z mistrzami Polski juniorów młodszych, unihokeistami UKS Wiatr Ludźmierz. Stałymi bywalcami przy ulicy Bulwarowej, bo również w ubiegłym roku odwiedzili to miejsce.

Sportowcy z terenu gminy są doceniani przez władze. Ci, którzy osiągają sukcesy są nagradzani upominkami, przeznaczane są dla nich stypendia. Młodzi ludźmierzanie otrzymali drobne upominki i profesjonalny komplet strojów, a sami wręczyli wójtowi koszulki i grupowe zdjęcie drużyny.

- Cieszymy się, że po raz drugi otrzymaliśmy zaproszenia od wójta, by uhonorować mistrza Polski – powiedział prezes UKS Wiatr, Edward Pazdur. – Przyjemny gest ze strony władz, doceniający wysiłek chłopaków. Prawda jest taka, że gdyby nie władze gminy, to nie moglibyśmy funkcjonować. 90% środków finansowych pochodzi z samorządu. Resztę pokrywają rodzice. My odpłacamy się wynikami i szeroką bazą. Trenuje u nas 100 zawodników. Powoli zbliżamy się do grupy seniorskiej, bo mamy już juniorki i juniorów. Cieszy, że młodzież chce trenować, a nie – jak niektórzy myślą – tylko przesiadywać przy komputerze. Jeśli zaproponuje się jej coś konkretnego, to z przyjemnością trenują. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się tutaj w większym gonie, co najmniej z dwoma ekipami. Już w tym roku mogły dołączyć do nas dziewczęta, bo 2 minuty przed zakończeniem finałowego turnieju prowadziły i w tym momencie były wicemistrzyniami kraju. Gapiostwo, czy pech odebrał im okazję do radości.

Każdy kto pracuje ze sportową młodzieżą wie, że powtórzyć sukces w tej samej kategorii wiekowej, to trzeba mieć dobrze rozbudowaną piramidę. Nie da się zmienić skład i od razu sięgnąć po najwyższe trofeum w lidze. W przypadku Rafała Pelczarskiego (trener) i Edwarda Pazura (prezes) było to możliwe.

Ludźmierski Wiatr to mały klub, ale niemal z całego regionu chcą w nim grać chłopcy i dziewczęta. Sześć grup wiekowych występuje na ogólnopolskiej arenie, bije się o medale. Klub liczy 100 zawodników i zawodniczek. Jest czego pozazdrościć. Ale to wynik pasji, zaangażowania, poświęcenie i fachowości. Nie ma takiego drugiego klubu na Podhalu! Tak szeroko pracującego z młodzieżą unihokejową.

- Praca, praca i jeszcze raz praca leży u podstaw sukcesów – przekonuje Edward Pazdur.

Jaki patent na sukcesy ma Rafał Pelczarski? - Trzeba być upierdliwym, systematycznym i mieć warsztat pracy - odpowiada. - Przez ostatnie trzy lata tylko dwóm nie spodobały się treningi. Chciałbym podziękować dyrekcji i nauczycielom szkół, do których uczęszczają chłopaki. Za to, że byli wobec nich wyrozumiali i po powrocie z meczów późną nocą, nazajutrz nie byli pytani. Mieli czas, żeby uzupełnić materiał. Jeszcze raz im za to dziękuję.

Tekst i zdjęcia Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij