Czerkawski Cup w Nowym Targu - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Zakopane
Clouds
Wiatr: 13.176 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
Wiatr: 14.688 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 14.724 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 11.592 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 63 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
29.11.2016, 10:19 | czytano: 3703

Czerkawski Cup w Nowym Targu

Nowotarska hala lodowa była areną zmagań jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych do trzeciej edycji finału „Czerkawski Cup na zimowym Narodowym 2017”.

Twarzą tego turnieju jest Mariusz Czerkawski i powołane przez niego stowarzyszenie Sport 7, którego celem jest aktywizacja dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, w tym w szczególności sportów zimowych oraz promocja wśród dzieci i młodzieży zimowych dyscyplin sportowych oraz aktywnego spędzania czasu.

Mariusz Czerkawski to najwybitniejszy polski hokeista w historii. Pierwszy Polak w lidze NHL, w której spędził 12 sezonów oraz reprezentował w niej barwy pięciu klubów: Boston Bruins, Edmonton Oilers, New York Islanders, Montreal Canadiens i Toronto Maple Leafs. Został także pierwszym Polakiem w tej lidze, który wystąpił w Meczu Gwiazd NHL.

Sam Mariusz był obecny na turnieju w Nowym Targu. MMKS Podhale wystawił dwie drużyny. Pierwsza drużyna przebrnęła fazę grupową bez straty punktu - w meczach grupowych wygrała z Cracovią 8:1, Dębicą 7:1, a z Sanokiem II 23:0.

Drugi zespół Podhale II w meczach grupowych uległ 0:6 w meczu z Sanokiem, 0:3 w meczu z Unią Oświęcim a wygrał 5:1 z Krynicą. Zajęli III miejsce w swojej grupie i wywalczyli prawo gry o miejsca 5-8. W „małym play off'ie” wygrali z Niedźwiadkami Sanok II 6:1, a w meczu o 5 miejsce ulegli Dębicy 1:3. Ostatecznie zajęli 6 miejsce.

Pierwsza drużyna Podhala w półfinale starła się z Sanokiem gdzie wygrywając 1:0 zyskała sobie prawo gry w finale 3 edycji finału „Czerkawski Cup na zimowym Narodowym 2017” bez względu na wynik meczu finałowego, w którym młode Szarotki i tak ograły Unię Oświęcim 8:1 i w niejako potwierdziły swój awans do finału gdzie na przełomie stycznia i lutego 2017 roku zagrają na Stadionie Narodowym.

Prócz MMKS Podhale I do Warszawy awans uzyskała Unia Oświęcim oraz Sanok.

Indywidualne wyróżnienie trafiło do Wiktora Węglarczyka, którego organizatorzy uznali najlepszym napastnikiem turnieju.

Gra na Stadionie Narodowym to będzie niezwykłe przeżycie dla tych młodych hokeistów, teraz tylko pozostaje ciężko trenować by w Warszawie pokazać się z jak najlepszej strony.

Skład:
MMKS Podhale Nowy Targ I: Jakub Parszywka, Adrian Piątek, Igor Antolak, Kamil Gach, Wiktor Węglarczyk, Kacper Jastrzębski, Patryk Zubek, Iwo Stanek, Alex Kolendowicz, Marcin Sroka, Staś Michalski, Filip Kopytko, Jonasz Pachowicz.
MMKS Podhale II: Bartosz Brynczka, Max Zaręba, Piotr Warzycki, Jan Blach, Karol Kalata, Kacper Skiba, Ala Gacek, Amela Węgrzyniak, Milena Szlachtowska, Szymon Tobasiewicz, Gabryś Wsół, Antek Indeka, Kajetan Kowalczyk


tekst i zdjęcia Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
janosik13:15, 30 listopada 2016
szkoda ze w szatniach syf pozostawili
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas