Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Szczawnica i okolice
Rain
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 37.044 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
31.10.2013, 22:13 | czytano: 1336

Tydzień dobrego chleba w ZSCKR (zdjęcia)

arch. szkoły

NOWY TARG. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii na rzecz dobrego chleba pod tegorocznym hasłem „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2013”.

"Chlebuś biały doskonały, czarny niecnota - choć bodzie - sposobniejsza po nim robota"

Celem kampanii było propagowanie zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie. Chleb na zakwasie posiada symbolikę szczególną, gdyż zakwas jest nieśmiertelny. Jego cząstki pozostawały w rodzinach tak długo, jak istniały one same, matki dawały w posagu kawałek ciasta chlebowego. Na rozczyn. Stąd mówienie o ciągłości tradycji w stosunku do chleba nie jest tylko czczym frazesem. „Święto chleba” jest już tradycją naszej szkoły i cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. W tym roku oprócz prezentacji 22 rodzajów chleba z mąki żytniej i na zakwasie z dodatkami, zorganizowano również konkurs dekoracji bochenków chleba.

Decyzją komisji konkursowej najładniej bochen chleba udekorowała Karolina Nowobilska - uczennica klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego.
II miejsce - Jolanta Plewa uczennica klasy I A TŻiUG.
III miejsce – Weronika Gal uczennica klasy I B TŻiUG

Oprócz wrażeń smakowych uczestnicy spotkania zapamiętali i wszystkim polecają 5 warunków „smacznego chleba”:
1. Kupuj chleb z mąki żytniej lub z jej dodatkiem.
2. Pytaj w sklepie o chleb na zakwasie.
3. Nie spożywaj świeżego chleba /jeszcze ciepłego/.
4. Dobieraj mądrze dodatki do pieczywa, np. chudą wędlinę a nie tłusty boczek.
5. Ograniczaj do minimum pieczywo z polepszaczami.

Całość uroczystości uatrakcyjnił koncert zespołu „Sekret” ,którego liderem jest uczennica naszej szkoły- Ewelina Białoń z kl. III TŻiGD.

„Tydzień dobrego chleba” pracowicie spędziły organizatorki – nauczycielki z ZSCKR: Dorota Kościelniak, Halina Galas, oraz Teresa Wrocławiak

Smacznego chleba kosztowali wszyscy uczestnicy wraz z gośćmi, którzy przybyli na spotkanie i również propagują zdrowy styl odżywiania: Anna Paluch – poseł na Sejm RP, ks. Marian Wanat – proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Katarzyny w Nowym Targu, Janusz Stefaniak – kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Czarnym Dunajcu oraz Józef Walkosz - kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij