Środa, 03 marzec 2021, Imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława
Jabłonka i okolice
Clear
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 28
Clear
11°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 28
Clear
15°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 28
Clear
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 33
Clear
14°
Wiatr: 1.728 km/h Wilgotność: 43
Clear
15°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 28
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
07.11.2013, 14:46 | czytano: 928

Nauczyciele z ZSCKR na szkoleniu w Szkocji

Na przełomie września i października br. w ramach komponentu ponadnarodowego projektu systemowego Województwa Małopolskiego „Modernizacja systemu doskonalenia kadr szkół zawodowych w Małopolsce” dwoje nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu - Agnieszka Topolnicka, w-ce dyrektor szkoły oraz Łukasz Fudala – nauczyciel przedmiotów zawodowych, wzięli udział w Seminarium Zawodowym w Anniesland Collage of Further Education w Glasgow – Szkocja.

Organizatorem wyjazdu było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, a cały projekt był współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem seminarium było:
- porównanie metod pracy z uczniem w kształceniu modułowym w branży turystyczno-gastronomicznej,
- poznanie możliwości kształcenia w danym zawodzie z wykorzystaniem kształcenia w systemie modułowym,
- poznanie organizacji praktyk zawodowych,
- porównanie podstaw programowych oraz podstawy kształcenia w zawodach z branży turystyczno-gastronomicznej.

Jak oceniają uczestniczy wyjazd okazał się bardzo cennym doświadczeniem, dzięki któremu mieli możliwość poznania szkockiego systemu edukacji zawodowej. W trakcie pobytu nauczyciele ZSCKR uczestniczyli w zajęciach odbywających się w college'u i obserwowali sposób prowadzenia zajęć z wykorzystaniem Platformy Moodle. Jednym z najważniejszych punktów programu były wizyty studyjne u pracodawców przyjmujących uczniów college'u na praktyki i staże.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij