Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Czarny Dunajec i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 97
Clouds
13°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 96
Rain
14°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 97
Clouds
15°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 95
Clouds
16°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
14.11.2013, 20:56 | czytano: 799

Uczennica nowotarskiego ZSCKR z wizytą we Francji

Lucyna Zapotoczna uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu przez ponad tydzień podziwiała uroki Francji. Organizatorem wizyty studyjnej do Francji było Województwo Małopolskie, Lider Projektu „ Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce” - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W wizycie studyjnej wzięło udział łącznie 20 uczniów z województwa małopolskiego. Cieszy fakt, że Lucyna, która uczęszcza do klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności znalazła się w tym gronie.

W drodze do Francji uczestnicy wycieczki oczarowani widokiem Pragi, zatrzymali się tam na kilka chwil. Największą uwagę przykuł Most Karola będący jedną z najsłynniejszych atrakcji turystycznych miasta. Następnie cała ekipa udała się do Pilzna, gdzie spędziła noc w luksusowym hotelu “Ibis Plzen”.

Po dotarciu na miejsce grupa zatrzymała się w 3-gwiazdkowym hotelu w Lyonie, Campanile LYON SUD-Oullis”. Uczestnicy wyjazdu nie tylko obserwowali ale również brali czynny udział w ciekawych zajęciach praktycznych, razem ze swoimi kolegami z Francji. Mieli oni również okazję wykazać się znajomością języka angielskiego podczas rozmów i wspólnych ćwiczeń z miejscowymi uczniami. Młodzież wspólnie przeprowadzała obserwacje mikroskopowe, badanie miodu, wykonywanie pożywek w laboratorium mikrobiologicznym oraz inne doświadczenia chemiczne.

Oprócz ćwiczeń praktycznych goście z Polski zwiedzali zakłady produkcyjne oraz fabrykę czekolady, gdzie oczywiście była degustacja. Sery pleśniowe na farmie również wszystkim bardzo smakowały.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij