Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Zakopane i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 97
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97
Rain
14°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 97
Clouds
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 92
Clouds
11°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
03.06.2014, 23:32 | czytano: 1291

I Festyn Zdrowia W ZSCKR (zdjęcia)

arch. szkoły

W w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu po raz pierwszy odbył się „FESTYN ZDROWIA”. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Czas na zdrowie”. Głównym celem festynu była popularyzacja wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz organizacja zabaw ruchowych o średniej aktywności. Festyn połączony był z kolejnym już dniem otwartym na Kokoszkowie.

Organizatorami Festynu Zdrowia była grupa uczniów pod nazwą „Eko – Górale” w składzie: Dawid Batkiewicz, Dominka Kutyła z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych, Daniel Garb, Szymon Kudła, Tomasz Wójciak, Karolina Podawacz z klasy I zasadniczej szkoły zawodowej oraz Magdalena Zapała z klasy III technikum technologii żywności. Opiekunem i koordynatorem całości projektu był pan mgr. inż. Łukasz Fudala.

Festyn Zdrowia rozpoczął się od wystąpienia „Eko – Górali” oraz dietetyka, którzy uświadomili ogromną rolę sposobu odżywiania w życiu każdego człowieka, jego wpływ na nasze zdrowie i funkcjonowanie. Ze względu na powszechnie obserwowane niepokojące trendy żywieniowe i wiążące się z nimi choroby cywilizacyjne, wiadomości na ten temat należy popularyzować w społeczeństwie. Wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli każdemu na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Trudno, bowiem we współczesnym świecie odróżnić wartościowe produkty od reklamowanych nowinek zaburzających naturalne mechanizmy organizmu.

Cała społeczność szkolna jak również przybyli goście oraz gimnazjaliści wraz z opiekunami brali udział w wielu przygotowanych atrakcjach. Jedna z sal lekcyjnych została przeobrażona w salę kinową, w której odbywał się pokaz filmów pt. „Śmietnik w mojej głowie”. W ciekawy i przystępny sposób przybliżał on tematykę dotyczącą właściwego sposobu odżywiania.

Podczas imprezy nie zabrakło również porcji dobrego humoru, gdyż jak wiadomo śmiech to zdrowie! Uczniowie przygotowali scenkę pt. „Ekologia po Góralsku”, która rozbawiła wszystkich do łez. Atmosferę spotkania uatrakcyjnił występ zespołu regionalnego działającego przy ZSCKR. Nasi górale tańczyli krzesnaego, pili żyntyce, pucyli oscypki i palili watrę.

W pracowni technologii gastronomicznej przygotowywane były eko – przekąski, a w strefie grilla można było zjeść warzywne szaszłyki, grillowane oscypki czy tradycyjne wędliny. Wielbiciele słodkości mogli degustować naleśniki, gofry i racuchy przygotowane z mąki ekologicznej z dodatkiem świeżych owoców.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuki kulinarnej w wykonaniu gościa specjalnego Macieja Koźlakowskiego - znanego uczestnika I edycji telewizyjnego programu MASTER CHEF. Podczas spotkania Maciej przygotował zupę, która okazała się „poezją lekkości i smaku”.

Dla uczniów szkoły oraz przybyłych gimnazjalistów odbyły się liczne konkursy. Młodzież miała okazję wykazać się wiedzą na temat zdrowego stylu życia oraz ekologii. Zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy, za co otrzymali cenne nagrody.

Tego dnia nie mogło również zabraknąć promocji aktywności fizycznej, jako ważnego elementu utrzymania zdrowia. Młodzież wraz z opiekunami wzięła udział w grach i zabawach sportowych, a wszystkie konkurencje były doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych.

I „FESTYN ZDROWIA” na Kokoszkowie upłynął pod znakiem wielu atrakcji. Serwowaliśmy coś dla ducha , coś dla ciała i wyszła mieszanka doskonała. Taka na świeżym powietrzu mieszanka była dla wszystkich jak „eliksiru zdrowia szklanka”. Tego się trzymamy i za rok na II „FESTYN ZDROWIA” zapraszamy. Jesteśmy przekonani, że w dobie internetu cały czas jednak jest zapotrzebowanie na tego typu akcje i spotkania „na żywo”.

Wszystkich , którzy nie dotarli na Kokoszków w tym roku , zapraszamy do galerii zdjęć. Sami oceńcie, czy warto było przybyć do nas na „FESTYN ZDROWIA”. Jedno jest pewne - przybyli goście, żegnając się, już zadeklarowali chęć uczestnictwa w festynie za rok.

Szczególne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu „FESTYNU ZDROWIA” kierujemy do:
P. Marty Batkiewicz z Firmy Handlowej „Zych” w Nowym Targu
P. Dominiki Daniec – Krężel z klubu „Hi Fitness” w Nowym Targu
P Jakuba Janas z Firmy Produkcyjno-Handlowej „Janas” w Nowym Targu
P Grzegorza Krężołkowik z hurtowni „Smak” w Nowym Targu
P. Piotra Łukaszczyka ze Sklepu „Studio Wędkarskie” w Nowym Targu
P. Beaty Łukaszczyk z Restauracji „Skalny Dworek” w Nowym Targu
P. Katarzyny Petryli z Restauracji „Karcma u Borzanka” w Nowym Targu
Państwa Kazimierza Stolarczyka, Anny Stolarczyk i Janiny Stolarczyk z Podhalańskiego Centrum Dystrybucji „Salami” w Nowym Targu
P. Mirosława Węgrzyna z Restauracji „Rancho Lot” w Nowym Targu
Centrum Wspinaczkowego „TOP” z Nowego Targu
Piekarnio-cukierni „Trzcińscy” z Nowego Targu
Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego – Karpacki Oddział w Tarnowie.

Eko – Górale z ZSCKR Nowy Targ
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij