Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 68
Clouds
11°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
18.06.2014, 22:34 | czytano: 2021

Bezpłatne kursy zawodowe dla uczniów ZSCKR (zdjęcia)

arch. szkoły

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu już po raz kolejny daje swoim uczniom możliwość wzięcia udziału w dodatkowych kursach zawodowych.

Młodzież ma do wyboru następujące kursy:
- nauka jazdy kat B
- asystentka sekretarka
- florysta- bukieciarz
- barman kelner

Uczniowie z każdego profilu mogą wybrać coś dla siebie. Oferta szkoleń jest bardzo atrakcyjna, ponieważ daje młodym ludziom większe szanse na zdobycie pracy po ukończeniu szkoły. Nic więc dziwnego, że lista chętnych jest długa. Tym bardziej, że uczniowie naszej szkoły nie ponoszą żadnych kosztów, dla nich kursy są darmowe.

- Zgłosiłam się na dwa rodzaje kursów, a mianowicie na prawo jazdy kat. B oraz barman – kelner. Głównym powodem wzięcia udziału w kursie jest to, że nie płacę ani złotówki, ponieważ wszystko finansowane jest przez szkołę. Miałam zamiar w bieżącym roku szkolnym i tak zapisać się na kurs prawa jazdy, oczywiście odpłatnie, ale szkolna oferta spadła mi niemal z nieba. Uważam, że uczestnicząc w którymś z wybranych przeze mnie kursów zdobędę nowe doświadczenia – mówi jedna z uczennic II klasy Technikum Technologii Żywności.

Dla Asi kurs barmański będzie nowym wyzwaniem, ma ona nadzieję, że zdobędzie umiejętność pracy w zespole oraz nauczy się sztuki kelnerskiej. - Wiemy – dodaje kolejna uczennica - że zdobycie dodatkowych umiejętności da nam w przyszłości większe szanse na znalezienie pracy, a teraz ułatwi nam poszukiwania dorywczej pracy na wakacje.

- Ogromnym plusem jest fakt, że zajęcie odbywają się popołudniami, dzięki czemu nie będziemy musieli opuszczać lekcji - mówi uczennica II klasy Technikum Weterynaryjnego.

Dla wszystkich wahających się zachętą może być przykład naszej absolwentki, która w trzeciej klasie ukończyła kurs na asystentkę sekretarkę, a teraz pracuje w tym zawodzie zadowolona z tego, jak potoczyły się jej losy.

Kursy realizowane są dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie unijnym „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce".

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
guguś17:28, 2 lipca 2014
@ weciok:
Czy ten Twój 'hotelarz' to aby taki obecnie na topie zawód? Mechatronika, automatyka, nawet budownictwo na Politechnice czy medycyna to są zawody na topie, natomiast hotelarz zarabia 1200zł miesięcznie na rękę.
weciok07:24, 23 czerwca 2014
a może by tak postarać się w ministerstwie o zgodę na otwarcie kierunków które są na topie a nie koniecznie rolniczych ? np : hotelarz ,
Ala20:53, 20 czerwca 2014
W innych szkołach też realizują podobne kursy w technikach i ZSZ
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij