Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
15°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 58
Clouds
13°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 67
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.06.2014, 20:19 | czytano: 3132

Darmowe podręczniki w ZSCKR

arch. szkoły

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu postanowił pomóc uczniom klas pierwszych i wyposażyć ich w podręczniki.

W roku szkolnym 2014/2015 zestaw podręczników otrzymają zupełnie za darmo uczniowie, którzy rozpoczną naukę w klasie I technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz w klasie I zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
guguś17:23, 2 lipca 2014
@ okso:
Mózg każdego człowieka jest inaczej ukształtowany.
nowoczesny01:52, 30 czerwca 2014
nie wiem czy jest to kolejny chwyt marketingowy szkół aby przyciągnąć uczniów < ale troche zbyt późno się obudzili ( może dwadzieścia lat wczśniej miało by to sens ) <życie i postęp tak gna do przodu ,że takie podejścia mijają się z celem < to już przyszłych adeptów nauki nie satysfakcjonuje
okso18:11, 28 czerwca 2014
Hm, oczywiście, te "ćwoki na stołkach" powinny absolutnie zakupić smartfony zamiast książek i obowiązkowo wprowadzić nauczanie indywidualne dla każdego z inaczej ukształtowanym mózgiem.
decydent18:26, 26 czerwca 2014
Książki nie czynią nikomu krzywdy! Wyjątek- spadnie akurat na głowę.
bywalec09:40, 25 czerwca 2014
Podstawowym błędem decydentów (chyba dyrekcji szkoły w tym przypadku) jest nagminny i kardynalny błąd polegający na tym że oni wszystko chcą narzucić swojemu "produktowi" odgórnie, no a że ich produktem jako szkoła są uczniowie i ich sposób nabywania wiedzy, więc odgórnie narzucają jedyną tego formę jaka istnieje w ich horyzontach myślowych, czyli podręcznik. Istnieje tu spore nieporozumienie, a buta i arogancja decydentów w oświacie nie pomaga w jego przezwyciężeniu. Nie będzie łatwo dostosować się oświacie na Podhalu do wymogów współczesności przy takich ćwokach na stołkach. Ale nie wolno tracić nadziei. Pierwsza i podstawowa rada dla naszych zacofanych decydentów: podpatrzcie wasze dzieci! Tak, zobaczcie że wasze dzieci już w przedszkolu nie rozumieją np. tego absolutnego wymogu za waszych czasów że trzeba na jeden gwizdek włączyć TV i razem z milionami innych widzów oglądać tę samą bajkę na dobranoc - zaobserwujcie łaskawie że wasze dzieci już nie mają takiej świadomości, ich interesuje prędkość downloading'u, miejsce na dysku, rozdzielczość gry itd., natomiast wy, szanowni i jakże anachroniczni decydenci, tkwicie ciągle w linearnym świecie - tak zostały ukształtowane wasze mózgi, ale mózgi waszego "produktu", które wasze "fabryki" produkują, czyli mózgi dzieci i młodzieży, funkcjonują już od lat zupełnie inaczej, i proces ten będzie tylko narastał (powrotu do stanu wojennego, czyli jednej gazety, jednego programu TV, jednego podręcznika, itd. już nie będzie, bo to jest niemożliwe).
galaxy19:55, 24 czerwca 2014
Dlaczego w komentarzach zwykli ludzie (tak jak np. cicero) potrafią przyziemnie ocenić nie/przydatność podręczników i ich anachronizm, natomiast decydenci oświatowi nadal tkwią w tym bezmyślnym dziewiętnastowieczu, kiedy nie było jeszcze radia, magnetofonu, telewizora i telefonu? Dyrektorzy, kuratorzy oświaty i inni decydenci, obudźcież się łaskawie ze stanu hibernacji bo mamy 21 wiek! Mamy już smartfony i technologię chmury, a nasi uczniowie już nigdy nie będą się uczyć z tradycyjnego podręcznika. Nigdy! Zapomnijcie o tym. Ostatnie czasy kiedy podręczniki miały jeszcze jakikolwiek sens to lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku, ewentualnie w Polsce jeszcze okres stanu wojennego ze względu na odcięcie Polski sankcjami od świata - wtedy wiedza podwajała się co ćwierć wieku, natomiast teraz żyjemy w płynnej rzeczywistości i ta wiedza podwaja się nam co lat cztery. Po prostu proces wydawniczy podręczników nie nadąża za postępem wiedzy. Nowe podręczniki już z chwilą wyjścia z drukarni na rynek są przestarzałe, bo w międzyczasie powstają nowe urządzenia wymagające opanowania zupełnie nowych umiejętności i tych nowych umiejętności ma uczyć szkoła a nie encyklopedycznych szablonów z raz na zawsze napisanych i wiecznie aktualnych książek.
cicero 2.014:13, 24 czerwca 2014
Jakież znowu podręczniki?! W 21 wieku?! Czy oni nie rozumieją że tradycyjny podręcznik na naszych oczach ginie śmiercią naturalną? To pokolenie które oni chcą obdarować tymi podręcznikami, a więc 16 17-latkowie, wychowywało się już w dobie Internetu, oni już mają inaczej ukształtowane mózgi, inaczej postrzegają świat. oni nauczyli się inaczej funkcjonować z pominięciem tekstu na papierze. Możemy się sprzeczać czy to jest dobre czy nie, ale fakt pozostaje, że temu pokoleniu książką/podręcznikiem już tylko można wyrządzić krzywdę, nic więcej!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij