Niedziela, 28 listopada 2021, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 90 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
27.04.2016, 12:00 | czytano: 1158

III Debata Tischnerowska w Goszczu

arch. szkoły

NOWY TARG. I LO im. S. Goszczyńskiego było gospodarzem kolejnej, ostatniej już, Tischnerowskiej Debaty Młodych, w której udział wzięły drużyny z Oświęcimia (Chemik-Team) i Dębicy (Cenzura).

Przybyli goście to również opiekunowie dyskutujących (Joanna Smrek, Beata Janusik-Księżarczyk, Anna Kościelniak i Krzysztof Kliś ) oraz Jacek Stoch – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Oświęcimiu. W jury konkursowym zasiadły osobistości ze świata nauki i kultury: prof. dr hab. Piotr Kłodkowski – rektor WSE im. J. Tischnera w Krakowie, były ambasador RP w Republice Indii, akredytowany w Nepalu, Bangladeszu, na Sri Lance i Malediwach, ekspert w debacie i przewodniczący jury, dr hab. Anna Mlekodaj - starszy wykładowca w Instytucie Humanistycznym PPWSZ w Nowym Targu oraz Kazimierz Tischner - założyciel Rodziny Szkół Tischnerowskich, prezes stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, fundator nagród dla uczestników. Na debatę przybyli również: Piotr Stolecki - dyrektor Biura Poselskiego Róży Thun w Krakowie, Bogusław Waksmundzki - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Piotr Kak - prezes Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Oświatowych, organizator projektu „Ogarnąć Europę", organizator debat oraz lokalne media.

Poziom drużyn dyskutujących na temat: Ochrona środowiska. Czy nasz kraj w imię solidarności powinien zrezygnować z węgla, jako podstawowego źródła energii na rzecz odnawialnych źródeł był dość wyrównany. Debatę wygrał nieznacznie Oświęcim, zaś w quizie prowadziła Dębica. Ostatecznie grupy zremisowały wynikiem 11: 11. Podsumowanie debat oraz gala finałowa z wyłonieniem zwycięskiej drużyny planowane są w Krakowie.

III Debata Tischnerowska była również okazją do przypomnienia postaci ks. J. Tischnera, filozofa i Absolwenta I Liceum. W jego rolę wcielił się znakomicie (bo po góralsku!) Przemek Wesołowski (1g), który wraz z koleżankami (Magdą Jankowską, Wiktorią Krawczyk i Anną Gal – 2h) przybliżył szkolne rozterki młodego Tischnera. Młodzież Liceum zadbała również o góralską oprawę muzyczną debaty, zaś Ula Tokarczyk, Julia Szymusiak (2h) oryginalnie oplakatowały szkołę na tę okazję. W roli prowadzącego debatę sprawdził się Maciej Fryźlewicz (3g), a nad techniczno-komputerową stroną imprezy czuwał Dawid Pulit (2d). Organizatorami całego przedsięwzięcia byli: mgr Wojciech Tischner i mgr Grzegorz Klag.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas