Piątek, 01 lipca
Imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy
Jabłonka
Clear
16°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 58 %
Clear
21°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 60 %
Clear
16°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 59 %
Clear
19°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 63 %
Clear
17°
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 62 %
Clear
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 53 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
27.04.2016, 12:00 | czytano: 1259

III Debata Tischnerowska w Goszczu

NOWY TARG. I LO im. S. Goszczyńskiego było gospodarzem kolejnej, ostatniej już, Tischnerowskiej Debaty Młodych, w której udział wzięły drużyny z Oświęcimia (Chemik-Team) i Dębicy (Cenzura).

arch. szkoły
Przybyli goście to również opiekunowie dyskutujących (Joanna Smrek, Beata Janusik-Księżarczyk, Anna Kościelniak i Krzysztof Kliś ) oraz Jacek Stoch – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Oświęcimiu. W jury konkursowym zasiadły osobistości ze świata nauki i kultury: prof. dr hab. Piotr Kłodkowski – rektor WSE im. J. Tischnera w Krakowie, były ambasador RP w Republice Indii, akredytowany w Nepalu, Bangladeszu, na Sri Lance i Malediwach, ekspert w debacie i przewodniczący jury, dr hab. Anna Mlekodaj - starszy wykładowca w Instytucie Humanistycznym PPWSZ w Nowym Targu oraz Kazimierz Tischner - założyciel Rodziny Szkół Tischnerowskich, prezes stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, fundator nagród dla uczestników. Na debatę przybyli również: Piotr Stolecki - dyrektor Biura Poselskiego Róży Thun w Krakowie, Bogusław Waksmundzki - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Piotr Kak - prezes Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Oświatowych, organizator projektu „Ogarnąć Europę", organizator debat oraz lokalne media.

Poziom drużyn dyskutujących na temat: Ochrona środowiska. Czy nasz kraj w imię solidarności powinien zrezygnować z węgla, jako podstawowego źródła energii na rzecz odnawialnych źródeł był dość wyrównany. Debatę wygrał nieznacznie Oświęcim, zaś w quizie prowadziła Dębica. Ostatecznie grupy zremisowały wynikiem 11: 11. Podsumowanie debat oraz gala finałowa z wyłonieniem zwycięskiej drużyny planowane są w Krakowie.

III Debata Tischnerowska była również okazją do przypomnienia postaci ks. J. Tischnera, filozofa i Absolwenta I Liceum. W jego rolę wcielił się znakomicie (bo po góralsku!) Przemek Wesołowski (1g), który wraz z koleżankami (Magdą Jankowską, Wiktorią Krawczyk i Anną Gal – 2h) przybliżył szkolne rozterki młodego Tischnera. Młodzież Liceum zadbała również o góralską oprawę muzyczną debaty, zaś Ula Tokarczyk, Julia Szymusiak (2h) oryginalnie oplakatowały szkołę na tę okazję. W roli prowadzącego debatę sprawdził się Maciej Fryźlewicz (3g), a nad techniczno-komputerową stroną imprezy czuwał Dawid Pulit (2d). Organizatorami całego przedsięwzięcia byli: mgr Wojciech Tischner i mgr Grzegorz Klag.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas