ZSCKR Nowy Targ - „Weekendowy zawrót głowy…” (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Rabka Zdrój
Clouds
16°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
19.09.2022, 16:16 | czytano: 2006

ZSCKR Nowy Targ - „Weekendowy zawrót głowy…” (zdjęcia)

Od początku roku szkolnego uczniowie Zespołu Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu rozkręcają się na całego i nawet weekendy spędzają pracowicie.

arch. szkoły
arch. szkoły
Przedstawiciele ZSCKR wzięli udział w jubileuszowej XXX edycji Wystawy Rolniczej AGROPROMOCJA. Ideą, która przyświeca temu wydarzeniu jest promocja małopolskiego rolnictwa, firm działających w branży agrobiznesu, a także dorobku gospodarczego i kulturowego regionu, poprzez ukazanie jego bogactwa i różnorodności. Organizowana w dniach 10 – 11 września 2022 r. w Startym Sączu wystawa stała się doskonałym pretekstem do zaprezentowania korzyści oraz możliwości jakie daje kształcenie się w zawodach technik turystyki na obszarach wiejskich oraz technik weterynarii.

Były więc piękne dekoracje, stroje, ozdoby i motywy roślinne. Jednakże największym powodzeniem cieszył się fantom psa do RKO oraz model świni do nauki inseminacji, na których odwiedzający mogli przetestować swoje umiejętności.

Równolegle w niedzielne popołudnie w Poroninie trwała wielka kulinarna Bitwa Regionów, w której wzięło udział 27 kół gospodyń wiejskich. . Co prawda, uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami p. J. Bąbolem i p. R. Stankiem nie brali udziału w tej bitwie, to jednak przygotowali dania oraz przekąski, które cieszyły się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Mistrzowie kuchni ze Szkoły Rolniczej serwowali iście regionalne potrawy tj. kwaśnicę na wędzonym żeberku oraz polędwiczki wieprzowe marynowane w góralskich ziołach ułożone na moskolu w towarzystwie sosu bryndzowego.

Wiedząc, że nie samym chlebem żyje człowiek uczennice z naszej szkoły przygotowały również specjalny występ dla sympatyków muzyki. Z młodzieńczą energią wybrzmiały słowa piosenki „Biegnij przed siebie”, „Kto powie mi jak”, „Skrzydlate ręce” oraz „Dach”. Dziewczyny w niczym nie ustępowały profesjonalnym artystom występującym na scenie
w Poroninie i głęboko wierzymy, że kariera wokalna stoi przed nimi otworem.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas