Potęga informatyki - podhale24.pl
Sobota, 02 marca
Imieniny: Heleny, Henryka, Halszki
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
40 %
Zakopane
98 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 49 | 98 %
08.12.2022, 12:37 | czytano: 1408

Potęga informatyki

Przez trzy dni WSB-NLU wzniosła się na technologiczne wyżyny. “Potęga Informatyki” przyciągnęła tysiące widzów. Trzy dni - tyle wystarczyło, by Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu skradła serca i uwagę tysięcy widzów.

Wszystko za sprawą jubileuszowej, a dokładnie 10. edycji “Potęgi Informatyki”. To niezwykłe wydarzenie, które przyciągnęło 2600 uczestników, połączyło świat wirtualny z realnym, a także sprawiło, że mogliśmy się poczuć jak w filmie sci-fiction, dzięki mega robotom!

2900 uczestników, 50 świetlnych głowic, 570-calowe ekrany i 3 dni wrażeń
Takie wydarzenie, jak organizowana przez Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University “Potęga Informatyki”, ciężko jest opisać w kilku słowach. Podczas trzech dni tej niezwykłej, informatycznej imprezy, przez nowosądecką uczelnię przeszło 2900 uczestników, zafascynowanych światem wirtualnym, nowoczesną technologią i innowacjami.

To widowisko na ogromną skalę - nic więc dziwnego, że przyciąga tak wielu chętnych. Event jest nie tylko jedynym tego typu wydarzeniem na Sądecczyźnie, ale również w całej Polsce. 10. edycja “Potęgi Informatyki” była pełna wydarzeń, szansą na poznanie nowych ludzi oraz technologii.

Za nami trzy niezwykłe dni, które przerosły nawet nasze marzenia. Spodziewaliśmy się dużej frekwencji podczas 10. edycji “Potęgi Informatyki”, ale ogrom pozytywnej energii, zaciekawienia i tej pasji, z która mieliśmy styczność w ostatnich dniach to coś, co daje nam poczucie dobrze spełnionego zadania - mówi rektor WSB-NLU, dr Dariusz Woźniak.

Podczas trzydniowego wydarzenia można było m.in. poznać możliwości cyfrowego przetwarzania dźwięków, odkryć najbardziej szczytowe osiągnięcia branży komputerowej, dowiedzieć się więcej o sztucznej inteligencji czy technikach programowania aplikacji internetowych. Największym hitem widowiska były jednak Mega Roboty, które przyciągały uwagę uczestników i przypominały Transformersy! Inspirujące pokazy, przeszło 50 ruchomych głów świetlnych - to wszystko skradło serca i głowy tych, którzy zdecydowali się odwiedzić WSB-NLU.

Jedyne wydarzenie, które pokazuje, prawdziwą potęgę informatyki
Spodziewamy się świetnej zabawy, dużej dawki wiedzy i ciekawych technologii, bo to jest to, po co tu przyszliśmy - mówił przed rozpoczęciem wydarzenia Michał, jeden z uczniów, który wraz ze swoją klasą przybył na “Potęgę Informatyki”.

Takich jak on było więcej. Od pierwszego dnia 10. edycji wydarzenia w budynku WSB-NLU panował ruch, a młodzi ludzie wraz z nauczycielami i opiekunami gromadzili się tłumnie przy wejściu. Pod koniec dnia od opuszczających teren kampusu można było usłyszeć tylko: “wow” i “Ale było super!”.Dzięki “Potędze Informatyki” chcemy pokazywać młodym ludziom, że nauka to nie tylko książki. Że wiedza i umiejętności sprawiają, że można wznosić się na wyżyny, doświadczać tej nauki w sposób praktycznie fizyczny. I, że informatyka to coś więcej niż komputery. - dodaje rektor WSB-NLU. - To ogromny sukces zarówno naszych studentów, którzy zaangażowali się w organizację, jak i wykładowców. Ale 10. edycji “Potęgi Informatyki” nie byłoby też bez naszych sponsorów.

Trzy dni wyjątkowej imprezy za nami. Było coś dla dużych, ale też i nieco młodszych uczestników, bo WSB-NLU zorganizowało też event dla dzieci, czyli “Mini Potęgę Informatyki”. W formacie mogli uczestniczyć najmłodsi, którzy chcieli poznać to, co nowoczesne i przyszłościowe. Pozostaje czekać teraz na 11. edycję i to, co pokaże nowosądecka uczelnia!


mat. prasowy WSB-NLU
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas