Ekspert radzi. Szlachetne zdrowie - podhale24.pl
Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Czarny Dunajec
Clouds
13°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 32 %
Clouds
13°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
10.07.2024, 14:02 | czytano: 132

Ekspert radzi. Szlachetne zdrowie

Co zatem zrobić, aby dostać się szybciej do lekarza? Na to pytanie odpowiada specjalista w branży finansowo-ubezpieczeniowej.

Co jak co, ale nie znam osoby, która lubi chorować. Praca, dom, raz w roku wakacje i tak w kółko, do tego trochę stresu z powodu podwyżek cen prądu i choroba gotowa. Lata lecą i wcześniej czy później z własnej woli lub z przymusu musimy wybrać się do lekarza.

O ile lekarz pierwszego kontaktu jest w miarę dostępny na bieżąco, to gdy przyjdzie nam udać się do specjalisty poprzez NFZ, czas oczekiwania może nas nieźle zaskoczyć.

Wg bieżących danych NFZ 434 dni to średni czas oczekiwania (mediana) do poradni endokrynologicznej osteoporozy - w przypadku stabilnym. 190 dni czeka się w kolejce do poradni endokrynologicznej, a 199 dni - do poradni endokrynologicznej dla dzieci. 251 dni do czas oczekiwania do poradni chorób tarczycy. 168 dni czeka się w kolejce do poradni hematologicznej, a 123 - do takiej poradni dla dzieci.

Niepokojące są dane o czasie oczekiwania do poradni onkologicznej. Choć w przypadku dorosłych to 20 dni, to w przypadku dzieci aż 69 dni. A czeka ich tylko 242, podczas gdy dorosłych - ponad 27 tys. 210 dni trzeba czekać na wizytę w poradni neurochirurgicznej, a w takiej poradni dla dzieci - 148 dni. Dzieci czekają też długo na wizytę u neurologa - 129 dni.

Co zatem zrobić, aby dostać się szybciej do lekarza? No niestety, trzeba zapłacić.

Są oczywiście dwa wyjścia – najprostsza, to udanie się na wizytę prywatną, co zazwyczaj wiąże się z kosztem na poziomie 300 -500 zł. Dla przykładu wizyta u neurologa – 300zł, u gastrologa z USG to koszt już 550 zł. A zapewne na jednej wizycie się nie skończy.

Druga opcja to wybór abonamentu lub ubezpieczenia medycznego. To ciekawa alternatywa, jest ich na rynku już naprawdę sporo do wyboru. Różnią się zakresami, ilością dostępnych badań oraz obsługiwanymi placówkami medycznymi. Taki abonament działa w ten sposób, że opłacając sobie miesięczną składkę, można korzystać z wizyt lekarskich i badań diagnostycznych, w tym również np. rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa, a także z rehabilitacji i wizyt domowych.

Niektóre firmy umożliwiają w ramach abonamentu wykonanie planowanych zabiegów szpitalnych, jak np. artroskopia kolana czy usunięcie żylaków. Są również abonamenty zawierające w zakresie opiekę stomatologiczną.
Ceny takich abonamentów rozpoczynają się od około 100 zł do 450 zł miesięcznie, przy pakietach rodzinnych zazwyczaj są zniżki. Często taki abonament medyczny „zwraca się” już po jednej wizycie u lekarza. Umowę zwykle zawiera się na rok.

Tomasz Stalmach

----
Tomasz Stalmach to doświadczony specjalista w branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz współautor książki o tej tematyce. W ciągu swojej kariery zrekrutował i wdrożył ponad 800 osób, wspierając rozwój ich kariery w sektorze doradztwa i planowania finansowego. Wraz ze swoimi współpracownikami w kilku biurach obsługuje klientów, oferując im kompleksowe rozwiązania w zakresie prywatnych emerytur, zabezpieczenia przyszłości dzieci, abonamentów medycznych, ubezpieczeń, a także kredytów oraz leasingu. Tomasz specjalizuje się w tworzeniu i rozbudowie sieci sprzedaży oraz wspieraniu Partnerów w zakładaniu nowych oddziałów finansowo-ubezpieczeniowych. Jego celem jest pomoc klientom w maksymalnym wykorzystaniu dostępnych na rynku rozwiązań, oferując rzetelne doradztwo w zakresie najkorzystniejszych opcji.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas