Raba Wyżna i Mszana Dolna łączą siły na rzecz edukacji włączającej - podhale24.pl
Czwartek, 2 stycznia
Imieniny: Izydora, Makarego, Sylwestra
Nowy Targ
Snow
-0°
Wiatr: 9.936 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-0°
Wiatr: 11.484 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-0°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-0°
Wiatr: 10.044 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-0°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
30.09.2024, 09:55 | czytano: 1698

Raba Wyżna i Mszana Dolna łączą siły na rzecz edukacji włączającej

Gminy Raba Wyżna i Mszana Dolna rozpoczęły współpracę na rzecz poprawy jakości edukacji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W Urzędzie Gminy Raba Wyżna podpisano umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu „Włączeni w edukację – rozwijanie i wskazywanie mocnych stron uczniów”.

Źródło UG Raba Wyżna
Źródło UG Raba Wyżna
Projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 4 milionów złotych ze środków Funduszy Europejskich dla Małopolski, będzie realizowany w latach 2024-2027. Jego głównym celem jest zapewnienie uczniom ze specjalnymi potrzebami pełnego uczestnictwa w procesie kształcenia i życiu społecznym.

W ramach projektu 17 szkół z obu gmin zostanie wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne, w tym programy multimedialne. Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w specjalnych zajęciach, warsztatach i spektaklach edukacyjnych prowadzonych przez doświadczonych specjalistów.

Projekt przewiduje również szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół, które mają przyczynić się do podniesienia ich kwalifikacji i wymiany doświadczeń w zakresie wdrażania edukacji włączającej. Dodatkowo, planowane są działania mające na celu zwiększenie dostępności szkół dla osób z niepełnosprawnościami.

- Bardzo cieszy mnie, iż Gmina Raba Wyżna – Lider projektu wraz z Partnerem Gminą Mszana Dolna pozyskały dofinansowanie na realizację tak istotnych działań oświatowych. Każdy uczeń jest dla nas ważny, a szkoła powinna stwarzać równe szanse w dostępie do wiedzy, co wymaga czasem zastosowania innych niż standardowe metod pracy przez nauczyciela. To będzie się właśnie działo w ramach tego projektu. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wniosku aplikacyjnego, przede wszystkim dyrektorom i nauczycielom poszczególnych szkół oraz pracownikom ZEAS-ów gmin Raba Wyżna i Mszana Dolna. Liczę, że nasza wspólna praca przyniesie dobre owoce” – skomentował podpisanie umowy partnerskiej wójt gminy Raba Wyżna Tomasz Rajca.

opr. fi/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
1
eho10:10, 1 października 2024
Czyli zainaugurowali w regionie upadek polskiej szkoły. Nowoczesne pomoce dydaktyczne, specjaliści, warsztaty to jedna wielka ściema. Brakuje tego dla zdrowych uczniów a tu nagle jakaś pokazówa, świętowanie sukcesu, który nigdy nie nadejdzie - toż to takie "misiowe". No cóż - specjalne placówki umrą śmiercią naturalną z powodu braków funduszy, ale
to właśnie cele urzędników unijnych - rozwalić suwerenność państw zaczynając od rodzin i edukacji najmłodszych. Zaraz pewnie w komentarzach dostanę zrypę, ale ludzie - błagam - otwórzcie oczy! Tu chodzi o przyszłość Polski!
1
XYZ06:29, 1 października 2024
Poprawa jakości kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to nie to samo, co tworzenie szkoły specjalnej. Wszystkie dzieci są ważne i o wszystkie trzeba zadbać. Jak jest możliwość pozyskania pieniędzy z zewnątrz na dodatkowe zajęcia i wyposażenie, to trzeba to zrobić.
0
Irek17:20, 30 września 2024
A szkołę w Bielance chce zlikwidować coś mi się zdaję że kasę chcą przewałkować bo chore dzieci jeżdżą do szkoły specjalnej w Nowym chyba że zrobią specjalną szkołę w Rabie no już nie wiem ale tego naszego wójta ciężko wyczuć kie gada prawdę a kiedy baja
0
A.T.12:05, 30 września 2024
pedagog - zgoda 100%
0
pedagog10:27, 30 września 2024
O jakie niepełnosprawności chodzi ? Umyslowe czy fizyczne ? Dlaczego ukrywacie tak ważną informację? Wieloletnie doświadczenie nauczyciela wykazuje brak dodatkowego nauczyciela wspomagajacego w czasie lekcji klasowych z uczniem niepełnosprawnym który całkowicie paraliżuje i często uniemożliwia naukę pozostałych uczniów. Likwidacja sz?ół specjalnych to likwidacja szkolnictwa. Nie dziwię się dlaczego tak wielu uczniów i rodziców decyduje się na izolację od klasy szkolnej i wybór nauki zdalnej. Integracja włączająca powoduje wzrost izolacji i negatywnego nastawienia dzieci chorych do zdrowych i niestety zdrowych do chorych. Dyrektorzy są zadowoleni bo subwencja jest wielokrotnie większa a nauczycieli wspomagajacych brak.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
06
01.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas