Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przygotowania do ekstremalnych warunkow zimowych - podhale24.pl
Szczawnica
Rain
10°C
Rain
10°C
Rain
13°C
Rain
14°C
Clouds
13°C
Rain
11°C
Kartka z kalendarza
25.10.2024, 17:39 | czytano: 2457

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przygotowania do ekstremalnych warunkow zimowych

NOWY TARG. Zorganizowane dziś w Starostwie Powiatowym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczyło "przygotowania i i funkcjonowanie powiatu nowotarskiego w ekstremalnych warunkach zimowych 2024/25".

zdj. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
zdj. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
W założeniu chodzi o bycie przygotowanym na katastrofalne opady śniegu i długotrwałe utrzymywanie się niskich temperatur, a także na minimalizowanie ewentualnych skutków długotrwałego wystąpienia ekstremalnych warunków zimowych.


W spotkaniu, któremu przewodniczył starosta Tomasz Hamerski oraz Urzędujący Członek Zarządu Jacek Król uczestniczyli członkowie PZZK oraz przedstawiciele Rejonu Nowy Targ GDDKiA, Zarządu Dróg Wojewódzkich i TAURON-u.


"Szczególną uwagę zwrócono na organizację zimowego utrzymania dróg i węzłów komunikacyjnych - krajowych, wojewódzkich, powiatowych - oraz zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej przez TAURON Dystrybucja S.A. Omówiono również sprawy dotyczące funkcjonowania pomocy medycznej i społecznej, przygotowania i funkcjonowania placówek oświatowych, organizacji działań i współdziałania służb, inspekcji, straży, odśnieżania obiektów budowlanych (zwłaszcza konstrukcji dachowych), usuwania nawisów śnieżnych/lodowych" - czytamy w podsumowaniu posiedzenia.


Duży nacisk położono na przepływ informacji między służbami i strażami z całego powiatu.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
be lajzy07:26, 29 października 2024
Jakaś inna "nowa" zima będzie ... taka 2.0 czy zima +

może jakieś wytyczne niech podadzą czy większe łopaty zakupić ...

a na ilu radzących wypada jedna pługopiaskarka ... na dwóch czy...
0
ocena z Orawy19:31, 26 października 2024
na czele Jozin z Bazin
to zima pewna
0
Smok17:08, 26 października 2024
Kto ma odrobine rozumu i oleju w głowie ten z samego tytułu jest w stanie wywnioskować najważniejsze: oni wiedzą jaka będzie zima. Ktoś jeszcze chce narugać "szurom" i "foliarzom" od sterowania pogodą?
0
kabaret powiatowy16:04, 26 października 2024
Pierwszy śnieg i bumm. Zespół Zatrządzania Kryzysowego będzie w kryzysie. Rok w rok przygotowany, zabezpieczony i skutecznie walczący z przeciwnościami natury, buaaaaha.
0
Wicher09:33, 26 października 2024
A ta śmieszna komisja ile kosztowała podatnika ! ???
0
ewka07:09, 26 października 2024
@Piotrek rzeczywiście ten urzędujący członek ...uczestnicy spotkania sami widzieli i słyszeli
0
coś tam wiem22:53, 25 października 2024
ja pamiętam zimy po -35 i śnieg po 2 metry i nikt w tedy nie robił z tego problemu a tu teraz zimy praktycznie niema a oni robią jakieś chore zebranie
0
Obiektywny21:21, 25 października 2024
Oczym ci ludzie mówią?jaka zima?wystarczy poczatek tygodna, targ w czwartek i sobote, smieciara w poludnie na Szaflarskiej czy innej ulicy,nauki jazdy i zimy nie potrzeba..calkowity paraliż komunikacyjny i to caly rok
0
zima 2024/2520:54, 25 października 2024
Katastrofalne opady sniegu to przy 10cm bedzie katastrofa, ale Posiedzenie musi być . dawniej nie takie zimy były i jakoś zgromadzeń nie robiono ale dzisiaj to Ludzie są ...
2
piotrek18:21, 25 października 2024
widać po zdjęciach , że bez udziału etatowego członka nic w tym powiecie się nie odbędzie ...
1
p18:00, 25 października 2024
prognozy mówią że zimy w tym roku i na przyszły nie będzie,a oni już do ekstremy przechodzą ...
7
Osiol17:49, 25 października 2024
W ramach rewanżu za remonty sakralne powinny zostać odprawione msze w intencji ciepłej, śnieżnej, mroznej????? tu zarząd powinien przedstawić wytyczne
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
Trwa do 25.05.2025
Nie przegap!
25
05.2025
Nie przegap!
13
06.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
maj
22
Czwartek
Imieniny:Heleny, Wiesławy, Romy
Kliknij po więcej