Trasa otwarta jest w godzinach od 8 do 21, ma długość 400m, założone są dwa tory do stylu klasycznego oraz miejsce do poruszania się techniką łyżwową. Koło jest oświetlone, dzięki temu można biegać po zmroku. Trasa jest dostępna bez opłat, a w godzinach jej funkcjonowania można skorzystać z szatni i toalet znajdujących się tuż obok, w budynku lodowiska. Wejście na trasę jest możliwe główną bramą od strony Hali Lodowej, wejścia z parku będą zamknięte.
Trasa "na kole" to pomysł burmistrza Grzegorza Watychy, który kilka lat temu zrezygnował z dofinansowania śladu obok dolnej stacji wyciągu na Długiej Polanie. Nowy pomysł miał w założeniu dać możliwość korzystania z biegówek w centrum miasta i udostępnić trasę uczniom nowotarskich szkół.
Warto też pamiętać, że do naśnieżania trasy na kole nadal używa się wody z miejskiego wodociągu. Jest to dodatkowym kosztem, nawet uwzględniając rabat przyznawany miastu przez należący do niego MZWiK.
fi/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas
warunki o kardej porze super
przy dunajcu wytrzyma. co. najmniej do konca marca
podpowiedzi to. powinny stać
co najmniej. 6. armatek a nie. mecyć 1
2. wode. pozycyc tak po lucku z dunajca zeby nie. robić koszt?w
jak siniek. stopnieje. to. wraca spowrotem tam kont jom pobrano dunajec.
przyklat. prosty. obiekt. klikuszowa
tylko. robic to. samo co oni
kolo jest. w. bardzo. dobrym. miejscu. zobaczcie. tylko ile. siniegu. jest. obok wody a w polak siniegu brak od. wody jest zimno i to. ma. sens
warunki super zrobilem dzis 100.
okrąrzeń to. bylem dwa razy na Turbaczu polecam