Ul. Orkana, jedna z głównych arterii w centrum Rabki-Zdroju wreszcie otwarta! - podhale24.pl
Rabka Zdrój
Clouds
13°C
Clouds
13°C
Clouds
14°C
Clouds
14°C
Clouds
13°C
Clouds
10°C
Kartka z kalendarza
23.04.2025, 10:00 | czytano: 3493

Ul. Orkana, jedna z głównych arterii w centrum Rabki-Zdroju wreszcie otwarta!

Dziś z samego rana zniknęły barierki od miesięcy blokujące przejazd ulicą obok stacji kolejowej.

Prace w Rabce powoli zbliżają się ku końcowi. Jeszcze w maju ma być gotowy przejazd ul. Zakopiańską wraz z dwoma nowymi rondami i przejazdem pod torami. Pociąg ma wjechać do Rabki jeszcze przed wakacjami, a do Zarytego - tuż po nich.

Przypomnijmy, że modernizacja torów w Rabce jest częścią większego przedsięwzięcia, którego głównym celem jest budowa nowej linii kolejowej Kraków Podłęże - Mszana Dolna oraz modernizacja trasy Chabówka - Nowy Sącz.

Inwestycja ta obejmuje budowę nowych odcinków torów i modernizację istniejących co pozwoli na zwiększenie prędkości pociągów miejscami do 160 km/h. W efekcie podróż na trasie Kraków - Zakopane będzie nie tylko krótsza, ale i bardziej komfortowa, co ma szczególne znaczenie dla turystów odwiedzających Podhale. Podobnie do Nowego Sącza zyska na znaczeniu jako szybkie połączenie kolejowe dla mieszkańców i odwiedzających region.

Według informacji podanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, planowane zakończenie całego projektu przewidywane jest na 2030 rok.
fi/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
mieszkaniec17:35, 25 kwietnia 2025
To jest dopiero profesjonalizm, pozazdrościć kreatywności!
0
ałtor11:08, 25 kwietnia 2025
Pięknie ktoś zaprojektował przejazd i jego okolice :( - istny majstersztyk.
0
Obserwator17:18, 24 kwietnia 2025
Kostkę zajumali i wygląda jak wygląda! Takie coś tylko w Rabce przy tak nieud. władzy!
0
tra la la19:38, 23 kwietnia 2025
Dla kuracjuszy to nie bardzo rozwiązanie. Jak możnabyło pozwolić, żeby nie było przejścia dla pieszych od dworca pkp do części uzdrowiskowej??? Poza tym to jest właśnie ulica dedykowana turystom, a rozdzielona na pół.. To nieporozumienie.
1
Misia17:53, 23 kwietnia 2025
Rabka na tym zdjęciu wygląda jak betonowa pustynia. To nie jest uzdrowisko tylko betonoza
0
sukces16:25, 23 kwietnia 2025
Otwarli za chwilę zamkną,żeby wylać ostatnia warstwę asfaltu.
1
dg14:09, 23 kwietnia 2025
Majstersztyk. Jak to sie stalo ze kostki braklo na pol metra jezdni? Tory sa treraz blizej stacji czy tez podczas remontu kostka wyparowala? Ta łata asfaltowa to juz tak finalnie bedzie? A chodniki kiedy beda gotowe? Za kolejne pol roku czy rok?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
14
06.2025
Nie przegap!
Trwa do 25.05.2025
Nie przegap!
23
05.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
maj
22
Czwartek
Imieniny:Heleny, Wiesławy, Romy
Kliknij po więcej