Nowa kasa w Kuźnicach. Drewniane chatki odchodzą do historii (zdjęcia) - podhale24.pl
Szczawnica
Clouds
3°C
Clouds
4°C
Clouds
3°C
Clouds
4°C
Clouds
2°C
Clouds
-0°C
Kartka z kalendarza
09.05.2025, 20:03 | czytano: 549

Nowa kasa w Kuźnicach. Drewniane chatki odchodzą do historii (zdjęcia)

W Kuźnicach zakończono przenosiny punktu kasowego do nowego budynku. Stare drewniane budki w stylu góralskich chat ustępują miejsca nowoczesnej architekturze. Pracownicy zyskali przestrzeń i lepsze warunki pracy.

Zdj. Marcin Szkodziński
Zdj. Marcin Szkodziński
Zmiany w Kuźnicach - jednej z głównych bram wejściowych w Tatry, stają się faktem. Punkt kasowy Tatrzańskiego Parku Narodowego został właśnie przeniesiony do nowego, bardziej funkcjonalnego budynku. Tym samym kończy się era drewnianych kas w stylu tradycyjnych góralskich domków, które przez lata witały turystów wybierających się na szlaki w stronę Nosala czy Doliny Jaworzynki.

Nowe obiekty zaprojektowano w nowoczesnym stylu - z większą dbałością o ergonomię pracy i estetykę przestrzeni publicznej. Jak podkreśla TPN, celem było stworzenie wygodnego miejsca zarówno dla turystów, jak i pracowników.

To kolejny krok w modernizacji punktów kasowych w Tatrzańskim Parku Narodowym. Wcześniej podobne zmiany wprowadzono już m.in. w Dolinie Strążyskiej, Dolinie Białego oraz na Palenicy Białczańskiej - miejscu tłumnie odwiedzanym przez turystów zmierzających w kierunku Morskiego Oka.

Choć nowy budynek w Kuźnicach różni się wyglądem od poprzedniego, jego funkcja pozostaje bez zmian. To tu każdy, kto wybiera się w Tatry, może zakupić bilet wstępu, mapy, pamiątki i wiele innych rzeczy.

Stare, drewniane kasy przez wielu darzone sentymentem zostaną jedynie wspomnieniem na fotografiach. Czy nowoczesność na stałe wpisze się w krajobraz Kuźnic? Czas pokaże, ale jedno jest pewne - Tatry zmieniają się razem z potrzebami swoich odwiedzających.

em, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
orange23:36, 9 maja 2025
a gdzie mozna zakupic stara drewniana chatke ?
0
Jasiek22:19, 9 maja 2025
Ohyda szpecąca krajobraz. Jak można było coś takiego wybudować?
0
gazda20:42, 9 maja 2025
Cóż to za dziwactwo, Starzy górale budorze powinni tych pseudo architektów pogonić by nie szpecili naszych terenów. takie byle coś, dziwolągi to mogą sobie w kaczych dołach stawiać. Dziwie się że urząd wydał pozwolenie ale widocznie tam takie same fachowcy. skandal.
0
Góral20:34, 9 maja 2025
Nie podoba mi się
0
Taternik20:25, 9 maja 2025
A na Słowacji nie trzeba żadnych budek, ani starych ani nowych. Hehe
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
14
06.2025
Nie przegap!
12
05.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
maj
10
Sobota
Imieniny:Antoniego, Antonina, Izydora
Kliknij po więcej