W gminach Raba Wyżna i Mszana Dolna rusza projekt edukacyjny, który ma zmienić sposób nauczania najmłodszych. Dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł z Funduszy Europejskich dla Małopolski, pozwoli na dostęp do nowoczesnej, włączającej edukacji przedszkolnej z elementami dwujęzyczności. Skorzystają z tego dzieci uczęszczające do ośmiu oddziałów przedszkolnych
Projekt będzie realizowany w latach 2025-2029 i obejmie 6 oddziałów wychowania przedszkolnego w Gminie Raba Wyżna oraz 2 w Gminie Mszana Dolna. Jego głównym celem jest wspieranie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji oraz wyrównywanie szans rozwojowych dzieci, także tych znajdujących się w trudniejszej sytuacji życiowej.
Szczególny nacisk położono na rozwój naturalnej dwujęzyczności - dzieci będą miały możliwość nauki języka angielskiego w sposób dostosowany do ich wieku i możliwości. Edukacja będzie prowadzona z wykorzystaniem nowoczesnych metod i materiałów. Chodzi tu nie tylko o przyswajanie słownictwa i gramatyki, ale też budowanie pewności siebie i swobodnego posługiwania się językiem obcym.
Każda z placówek objętych projektem zostanie wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz uzyska dostęp do platformy e-learningowej. Odpowiednio przeszkoleni zostaną też nauczyciele. Poznają oni związane z programem innowacyjne metody nauczania języka angielskiego w przedszkolu.
Inicjatywa zakłada nie tylko rozwój językowy dzieci, ale także tworzenie środowiska otwartego na różnorodność, przyjaznego dla dzieci z doświadczeniem międzynarodowym i wspierającego rozwój emocjonalny oraz społeczny najmłodszych.
Dzięki projektowi, dzieci z Rabki Wyżnej i Mszany Dolnej zyskają szansę na lepszy start w przyszłość - w świecie, w którym znajomość języków i otwartość kulturowa stają się coraz ważniejsze.
fi/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas
Projekt jakich wiele, mało tego realizowany w gminie już od jakiegoś czasu.
Marny to sukces, za to otrąbiony fanfarami we wszystkich możliwych miejscach. Tylko po co?