Tatrzański Park Narodowy poinformował o czasowym zamknięciu fragmentu szlaku w Dolinie Kościeliskiej. Utrudnienia potrwają od 23 do 27 czerwca oraz od 30 czerwca do 4 lipca, czyli od poniedziałku do piątku w dwóch kolejnych tygodniach.
Zamknięty zostanie odcinek od Lodowego Źródła do zejścia z Jaskini Mroźnej. Oznacza to, że:
- nie będzie możliwości dojścia do schroniska na Hali Ornak,
- czarny szlak prowadzący do Jaskini Mroźnej będzie niedostępny,
- sama jaskinia zostanie zamknięta dla zwiedzających,
- niebieski szlak na Halę Stoły pozostanie otwarty.
W weekend, 28 i 29 czerwca (sobota-niedziela), szlak zostanie udostępniony dla ruchu turystycznego.
TPN apeluje o stosowanie się do oznaczeń i niepróbowanie omijania zamkniętego fragmentu. Przejście przez teren prac jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa - zarówno turystów, jak i pracowników. Obejścia "na skróty" niszczą przyrodę, w tym cenną roślinność.
Utrudnienia mogą szczególnie dotknąć osoby poruszające się na wózkach oraz z wózkami dziecięcymi. Nawet w dniach, gdy szlak jest otwarty, pokonanie doliny może być trudne. W takiej sytuacji TPN zaleca wybór innych tras, np. Doliny Chochołowskiej.
Prace kanalizacyjne będą prowadzone etapami aż do października 2025 roku. O kolejnych zamknięciach Park będzie informował z wyprzedzeniem, w miarę ustaleń z wykonawcą i w zależności od pogody.
r/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas