"ZACZYNAMY SEZON! Kochani! Właśnie odpaliliśmy armatki i... magia się dzieje! Na Kotelnicy słychać już szum naśnieżania, a białe płatki zaczynają otulać nasze stoki. To ten moment, na który wszyscy czekaliśmy przez cały rok!" - ogłosiła wczoraj wieczorem Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, największy kompleks wyciągów narciarskich na Podhalu.
Kotelnica poinformowała w listopadzie, że po zakończonej modernizacji głównego rurociągu, przebiegającego wzdłuż kolei nr I, do systemu naśnieżania na w ośrodku dołączy 13 armatek firmy Supersnow 900 T oraz 12 armatek Demaclenko Titan 4.0. Dzięki nowym inwestycjom w ośrodku znajdzie się już ponad 200 armatek śnieżnych, co znacząco zwiększa wydajność całego systemu w pierwszej fazie śnieżenia. W połączeniu z trzema istniejącymi zbiornikami wodnymi, ośrodek zyskuje jeszcze większe możliwości techniczne, umożliwiające szybkie przygotowanie tras do sezonu zimowego" - ogłoszono.
Armatki poszły w ruch również m.in. na stacji narciarskiej Małe Ciche, Grapa Ski w Czarnej Górze, Hajduk w Murzasichlu czy kultowy wyciąg narciarski UFO w Bukowinie Tatrzańskiej, który tradycyjnie startuje jako pierwszy.
oprac. r/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas




























Kto monitoruje z kąd i w jakich ilościach pobierana jest wodą do produkcji sztucznego śniegu oraz odprowadzania ścieków chemicznych i biologicznych z ośrodków narciarski h. To chyba ważne zagadnienie w kraju z gorszym bilansem wodnym jak w Egipcie i najgorszym w Europie. Czy nasze wody są własnością właścicieli ośrodków narciarskich?