Wizyta miała charakter merytoryczny i była okazją do rozmów o rozwoju Akademii w kontekście jej roli w regionie oraz zbliżającego się jubileuszu 25-lecia. Poruszono m.in. kwestie dostosowania oferty dydaktycznej do potrzeb rynku pracy, wyzwań stojących przed uczelniami zawodowymi czy też planowanych zmian legislacyjnych w obszarze szkolnictwa wyższego. Nie zabrakło również tematów związanych z zagospodarowaniem terenów "starego" szpitala należących do uczelni oraz rozmów o współpracy środowisk akademickich w Małopolsce.
Pani Minister pogratulowała Akademii skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych oraz sprawnego zarządzania projektami. W 2025 roku uczelnia pozyskała łącznie 6,5 mln zł na dwa projekty wspierające rozwój uczelni i poprawę jakości kształcenia. - Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu jest znakomitym przykładem tego, jak uczelnia regionalna może skutecznie odpowiadać na potrzeby społeczności lokalnej i kształcić kadry w kluczowych dla regionu obszarach - podkreśliła minister Mrówczyńska.
Spotkanie było również okazją do zaproszenia przedstawicielki resortu do udziału w obchodach 25-lecia uczelni, które odbędą się w maju 2026 roku.
Źródło: ANS, oprac. r/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas




























