Oscypki z maszyny zamiast od baców? Na Podhalu stanęły pierwsze oscypkomaty - podhale24.pl
Szczawnica
Clouds
14°C
Clouds
14°C
Clouds
15°C
Clouds
15°C
Clouds
15°C
Clouds
12°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Kartka z kalendarza
18.05.2026, 09:44 | czytano: 7197

Oscypki z maszyny zamiast od baców? Na Podhalu stanęły pierwsze oscypkomaty

Regionalne sery i przetwory można już kupić w specjalnych automatach. Pierwsze oscypkomaty stanęły w Nowym Targu i Zakopanem, a producent zapowiada rozwój sieci na Podhalu.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Firma P.P.H.U. MARUSARZ z Bańskiej Niżnej, producent wyrobów pod marką GórWit, wprowadziła na rynek oscypkomaty - automaty umożliwiające zakup regionalnych serów oraz przetworów przez całą dobę. Urządzenia mają formę nowoczesnych maszyn sprzedażowych wyposażonych w 20-calowy ekran dotykowy.

Część automatów została zaprojektowana w charakterystycznym kształcie góralskiego fasiągu. Dostępne są także wersje wewnętrzne przeznaczone do montażu w hotelach i galeriach handlowych.

Obecnie oscypkomaty działają już w Hotelu Ibis w Nowym Targu, w markecie Kaufland w Nowym Targu oraz w Hotelu Skalnym w Zakopanem. Firma zapowiada, że kolejne urządzenia pojawią się m.in. przy termach, w centrach handlowych oraz w pobliżu szlaków turystycznych.

W automatach sprzedawane są sery regionalne oraz różnego rodzaju przetwory. Produkty można zamawiać także przez internet.



r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
najlepiej oceniony
11
Stoisko 13:06, 18 maja 2026
To producent czy tylko handlarz bo na etykietach pisze "wyprodukowano dla" ?
Czyli chyba nie producent.
najgorzej oceniony
58
Brawo!! 12:46, 18 maja 2026
Super pomysł!
0
V4 ss15:59, 19 maja 2026
Nigdy takiego syfu z automatu nie kupię i nie kupowałem
2
Riccardo Kaka10:04, 19 maja 2026
Odradzam. Produkty w mojej opinii fatalnej jakości.
0
Shsh05:45, 19 maja 2026
Gdzie oscypek normalny duzy w oscypkomacie?
0
66620:37, 18 maja 2026
A to nie te same produkty co ich pełno w lokalnych marketach i sieciówce jak biedra?
13
juchas19:50, 18 maja 2026
Jeszce te automaty w Warszawie,przy molo w Sopocie na rynku w Poznaniu.Nie będą się cepry plątać po bacówkach,stać w kolejkach na Krupówkach po ,,oscypka,,.
12
Iks18:18, 18 maja 2026
Dramat i żenada
24
yamakay15:17, 18 maja 2026
hahaha i skonczy sie serkowe imperium
DRE bo gospodarze nie kantuja ? tos mnie rozbawil
24
super wybór13:32, 18 maja 2026
To przecież prawie tak jak mleko nie od krówki , a marketu ? A rolnicy umierają z głodu ?
Reklama
25
Dre13:25, 18 maja 2026
Jak dobrze widzę to z tej firmy gór..IT... Co koło oscypka i prawdziwego korbacza nie stało. Soki porażka. Na Bańskiej sprzedaż kwitnie ale ani to dobre ani naturalne, szkoda że turyści zamiast kupować prosto od gospodarzy na Podhalu, kupują to dziadostwo
20
Edek z Fabryki Kredek13:19, 18 maja 2026
W ten sposób kolejnym ludziom zabierze się sposób na zarobek. Niedługo sprzedawca nie będzie potrzebny.
11
Stoisko13:06, 18 maja 2026
To producent czy tylko handlarz bo na etykietach pisze "wyprodukowano dla" ?
Czyli chyba nie producent.
4
Pucok12:48, 18 maja 2026
Pierwszy baca z Zakopanego kiedy złoży protest w sprawie chronionej nazwy oscypek?
58
Brawo!!12:46, 18 maja 2026
Super pomysł!
14
Nowotarzanka12:41, 18 maja 2026
Automat z oscypkami to największa głupota. Oscypki z foli pakowane hermetycznie nigdy nie są takie jak kupione i baców.Ciekawe czy są Sanepid będzie miała to tego automatu dostęp o każdej porze.
17
Mhm10:51, 18 maja 2026
Nowoczesny baca ?
11
Pucok09:53, 18 maja 2026
Oscypkomat to to samo co te syropy nazywane dawno temu sokami.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
20
06.2026
Nie przegap!
14
08.2026
Nie przegap!
20
06.2026
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
czerwiec
15
Poniedziałek
Imieniny:Jolanty, Wita
Kliknij po więcej