W marcu ofiarą przestępców padła 84-letnia mieszkanka Krakowa, która przekazała oszustom 20 tysięcy złotych oraz złotą monetę. Od tego momentu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Krakowie prowadzili intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.
19 maja podczas patrolu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn naruszających przepisy porządkowe. Rutynowa kontrola danych w policyjnych systemach wykazała, że jeden z nich jest osobą poszukiwaną w związku z krakowskim śledztwem. Mundurowi natychmiast zatrzymali 34-latka i poinformowali o tym krakowskich policjantów.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu oszustwa. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Nowy Targ
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas






























