Rozpoczyna się debata nad przyszłorocznym budżetem Nowego Targu - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 15.3 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 16.596 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 15.624 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 14.904 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
28.11.2007, 14:24 | czytano: 919

Rozpoczyna się debata nad przyszłorocznym budżetem Nowego Targu

NOWY TARG. "Ambitny, wyśrubowany, ale realny" - taki jest zdaniem burmistrza Marka Fryźlewicza budżet Nowego Targu na przyszły rok. Jakie inwestycje planuje miasto? Ile pieniędzy przeznaczy na inwestycje?

R. Miśkowiec / Konferencja prasowa burmistrza
R. Miśkowiec / Konferencja prasowa burmistrza

- Prawie 38 procent budżetu pójdzie na inwestycje. To wskaźnik ogromny. Takiego w Nowym Targu jeszcze nie było - chwalił projekt na środowej konferencji prasowej burmistrz Marek Fryźlewicz. - Praktycznie wszystkie zadania z Wieloletniego Planu Inwestycyjnego są tu wpisane - dodał.

W planach na przyszły rok są m.in. przebudowy dróg - Kowaniec (wspólnie z powiatem), Kokoszków, Nadmłynówka, Na Równi, budowa kładki dla pieszych na Dunajcu, ścieżek rowerowych, modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, modernizacja płyty stadionu im. Piłsudskiego, modernizacje sali obrad, urzędu miasta i Ratusza, budowa szkoły na Niwie, ale też boiska i toru do jazdy na wrotkach w Parku Miejskim. Ogólnie na przyszłoroczne inwestycje urząd zamierza wydać 24,5 mln zł.

Fryźlewicz zapowiedział, że podobnie jak w ubiegłym roku, do mieszkańców miasta trafi ulotka informacyjna "Skąd mamy pieniądze i na co je wydajemy", która pozwoli się zapoznać z budżetem i sytuacją finansową miasta.

Burmistrz zapowiedział też, że planuje powrócić do "dobrej tradycji" i doprowadzić do uchwalenia budżetu jeszcze w tym roku, na sesji 28 grudnia.

Prezentacja projektu budżetu to jednak dopiero początek procedury jego uchwalania. 29 grudnia na budżetem zaczynają debatować radni - pierwsza projektem zajmie się Komisja Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej i Inwestycji. W ubiegłym roku debata nad budżetem była długa i towarzyszyły jej ostre spory pomiędzy opozycją i koalicją.

ryb/

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas