Przemyt papierosów wart 26 tys. zł - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Zakopane
Clouds
Wiatr: 14.256 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
-0°
Wiatr: 14.616 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 15.804 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 12.096 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
29.11.2007, 15:11 | czytano: 881

Przemyt papierosów wart 26 tys. zł

ŁYSA POLANA/CHYŻNE. Funkcjonariusze przejścia granicznego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Łysej Polanie i w nieodległym, w Chyżnem na Orawie, ujawnili przemyt papierosów o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 26 tysięcy złotych. Papierosy były ukryte w wielu skrytkach w obu samochodach przystosowanych do procederu przemytu – w podłodze samochodu, w nadkolach, w oparciach tylnych siedzeń, a także w zderzakach.

KOSG
KOSG

Do przejścia granicznego w Łysej Polanie podjechał do kontroli granicznej na wyjazd z Polski samochód osobowy prowadzony przez 44-letniego mieszkańca Radomia, a pasażerem był jego 79-letni krewny, także mieszkaniec Radomia. A w Chyżnem do odprawy granicznej zgłosił się 35-letni mieszkaniec Radomia, kierujący samochodem osobowym.

W obu samochodach strażnicy graniczni ujawnili przemyt łącznie aż 66 tysięcy papierosów w paczkach, produkcji ukraińskiej, w większości bez banderoli akcyzy skarbowej lub z ukraińskimi znakami akcyzy skarbowej.

Mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu: - Papierosy były ukryte w wielu skrytkach w obu samochodach przystosowanych do procederu przemytu – w podłodze samochodu, w nadkolach, w oparciach tylnych siedzeń, a także w zderzakach. Sprawcy przemytu wyjaśniają, że skupowali te paczki papierosów po niskich cenach na bazarach i targowiskach, a zamierzali sprzedać je znacznie drożej w Austrii lub w we Włoszech.

Zatrzymane papierosy zostały przekazane grupie mobilnej Urzędu Celnego w Nowym Targu, a wobec sprawców przemytu zostaną wszczęte postępowania karno-skarbowe. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu oba samochody zostały zajęte na poczet przyszłych kar finansowych.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu


Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas