Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
01.12.2012, 15:10 | czytano: 2641

Wydatki na administrację - porównanie Zakopanego i Nowego Targu

PODHALE. "W jakim mieście roczne wynagrodzenie sekretarza miasta jest wyższe niż wynagrodzenie burmistrza? Jaki klucz decyduje o tym, że jedną z lepiej wynagradzanych jest osoba nie posiadająca wymaganego wykształcenia do zajmowania stanowiska naczelnika wydziału?"- zastanawia się Zakopiański Bazar Polityczny.

W Zakopanem liczącym niecałe 28 tysięcy mieszkańców na wydatki administracyjne wydaje się rocznie ponad 13 milionów złotych, w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest to kwota 470 zł. W Nowym Targu, liczącym blisko 34 tysiące mieszkańców wydatki administracyjne pochłaniają nieco ponad 9 milionów złotych, w przeliczeniu na mieszkańca to 260 złotych.

Roczne wynagrodzenie burmistrza Nowego Targu wynosi prawie 165 tysięcy zł (brutto), a burmistrza Zakopanego 167 tysięcy złotych (brutto). Na tym tle ciekawie kształtują się zarobki sekretarza miasta Zakopane, które wyniosły 168 tysięcy i skarbnika - ponad 182 tysiące złotych. Sekretarz miasta Nowy Targ zarabia 114 tysięcy złotych, a skarbnik 119 tysięcy złotych.

Budżet obydwu miast jest porównywalnej wielkości.

Wynagrodzenia naczelników wydziałów w UM Zakopane kształtują się w przedziale od 87 tysięcy złotych do 106 tysięcy złotych. Okazuje się, że jedną z lepiej wynagradzanych jest osoba pełniąca obowiązki naczelnika, nieposiadająca wymaganego wykształcenia do zajmowania tego stanowiska. Jej roczne dochody to 106 tysięcy złotych brutto.

Portal podsumowuje: "w tym kontekście należy postawić kilka pytań: W jakim mieście jest tak, że roczne wynagrodzenie sekretarza miasta jest wyższe niż wynagrodzenie burmistrza? Jaki tajemniczy klucz decyduje o tym, że jedną z lepiej wynagradzanych jest osoba nie posiadająca wymaganego wykształcenia do zajmowania stanowiska naczelnika wydziału, pełniąca obowiązki naczelnika wydziału?"

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
J.B.19:34, 2 grudnia 2012
Wyborcy i obywatele RP, czy takie wysokie zarobki z różnymi premiami, dodatkami, nie są czasem związane z nadużyciem wykonywanej władzy. Kto dał Wam takie przyzwolenie społeczne, że macie tyle w Polsce zarabiać. Dla większości nas Polaków ograniczacie i wydłużacie dostęp do służby zdrowia, likwidujecie transport publiczny. Powstaje coraz większy dług publiczny, sprzedajecie pozostałość majątku Narodowego. Bo władza w Polsce musi dobrze zarabiać. Niech każdy urzędnik w Polsce obniży swoje wynagrodzenie, i za te pieniądze można zlikwidować trochę ubóstwa w Polsce. Majątek Narodowy powinien być dzielony sprawiedliwie.
Polak12:12, 2 grudnia 2012
A ja sądzę ,że potrzebny jest Piłsudski , żeby całą tą burżuazję pseudo -demokratyczną wziął za mordę odsunął od koryta i skierował na przymusowe roboty według zasady mało i lekko rabotajesz to i mało kuszajesz i malutko zarabiajesz.
Luka10:31, 2 grudnia 2012
MJ ale Cię boli. Tez byś chciał byc na tym miejscu, ale niestety.
jan22:53, 1 grudnia 2012
wyksztalcenie po co mozna byc weterynarzem byle umiec liczyc dutki
swoj22:51, 1 grudnia 2012
te funkcje powinny byc spoleczne,zobaczylibysmy jak by funkcjonowaly obsady tych stanowisk
upoważniony22:49, 1 grudnia 2012
ciekawski : może on robi więcej niż bur** i za to więcej kasy dostaje
do górol20:24, 1 grudnia 2012
zarobki zwykłych an lewo czy na prawo - bo byłem świadkiem rozmowy 2 sprzedawców na jarmaku, że za 3500 to on pie.... robić jako dyrektor oddziału banku - czyli ile gość będzie zarabiał (i wiem że na swoją kasę ten z jarmaku będzie ostro pracował i mało w domu przebywał)
Fenek19:27, 1 grudnia 2012
Olczan:

W Zakopanym by się działo, gdyby Rada uchwalała to co Burmistrz chce robić.

PS: Nie jestem ani z zkp, ani także nie jestem zwolennikiem Majchra!!
Ale zrzucanie na niego odpowiedzialności za całą sytuacje w Zakopcu jest po prostu żałosne!!
górol18:45, 1 grudnia 2012
Przyganiał kocioł garnkowi - burmistrz i naczelnicy o..ł ich, ale zarobki zwykłych szarych to już żenada.Ja bym dał im zarobki porównywalne ze zwykłymi urzędasami, którzy na pewno i tak więcej robią aniżeli oni darmozjady.
ocenka17:56, 1 grudnia 2012
W Nowym Targu będziemy mieć ... zgaszone światło o 17 do 7 rano

miasto śpi
MF Maziorz śpi zbyt długo

Miasto Nowy Targ ma najwyższe koszty ... a artykuł powstał na zamówienie przed r e f e r e n d u m w Zakopanem
Olczan15:28, 1 grudnia 2012
Tyle że w NT coś się dzieje, remontu ulic, rewitalizacja centrum. Będziecie mieć nowy dworzec, macie komunikację miejską. Ocieplone szkoły, sale gimnastyczne, place zabaw co krok. W Zakopcu Krupówki, knajpy, skocznia, mrzonki o olimpiadach, megalomania i tyle.
ciekawski15:23, 1 grudnia 2012
"przyganiał kocioł garnkowi" :
parafrazując : "...w tym kontekście należy postawić kilka pytań: W jakim mieście jest tak, że roczne wynagrodzenie wiceburmistrza miasta Nowego Targu jest wyższe niż wynagrodzenie burmistrza? Jaki tajemniczy klucz decyduje o tym,..."
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij