Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Zakopane i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
07.12.2012, 18:17 | czytano: 6962

Ostatnia droga Władysława Trebuni-Tutki (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Ceniony i szanowany artysta malarz i muzyk góralski spoczął dziś na cmentarzu parafialnym w Poroninie. Żegnały go tłumy - bliscy, przyjaciele, mieszkańcy wsi, ludzi kultury, polityki, regionaliści, duchowni. W ostatniej drodze muzyka zagrała mu góralską melodię "Krywaniu, Krywaniu wysoki". Władysław Trebunia-Tutka zmarł w poniedziałek w wieku 70 lat.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Szymek16:12, 8 grudnia 2012
Odnośnie życzenia komuś lekkiej ziemi. zalecam poczytanie na ten temat u ks. prof Andrzeja Zwolińskiego niestety tytuł ksiązki mi uleciał. On dokladnie opisuje pochodzenie i znaczenie tego zwrotu. Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowaniem się komentarzem.
andy12:21, 8 grudnia 2012
Nie rozumiem dlaczego się zdjęć czepiacie przecież to jest normalny widok na każdym pogrzebie, chyba że ci co piszą o zdjęciach to nigdy na pogrzebie nie byli. Dobrze że ktoś pokazał jakie piękne pożegnanie zgotowali rodacy.
Kum12:07, 8 grudnia 2012
Natomiast na zdjęciu numer 3 jednemu panu jest bardzo "do śmiechu". Chyba sytuacja ku temu niezbyt jest stosowna.
gaździna00:14, 8 grudnia 2012
Zdjęcia są zdecydowanie dobre, choć nie wszystkie bym tu umieściła.
Ostatnie zdjęcie jest MEGA osobiste, ale przy tym MEGA piękne! Nie upubliczniałabym go, a podarowała dzieciom p. Zosi i ś.p. Władysława, bo można na nim dostrzec wzajemną bliskość i miłość obojga.
j4q22:58, 7 grudnia 2012
Sądząc po ilości wpisów i odsłon artykułu można śmiało stwierdzić jak mało ludziska wiecie na temat kultury podhalańskiej, jej strażników, a przede wszystkich ludzi wielkich z tą kulturą związanych. Wierzcie mi, że o Maziorzu, Jagle i innych pseudo-znanych zapomnicie szybko, po Władysławie zostanie pamięć po wsze czasy. Kojarzycie Podhale z Motorem i Lichosytem, proszę jeśli twierdzicie że Podhale jest wam bliskie, poczytajcie trochę, nie zaszkodzi
Emil22:31, 7 grudnia 2012
Tak niektórzy go znali ...._______np. dyrektor z jablonki go znał
basta22:08, 7 grudnia 2012
Odszedł wspaniały człowiek, jeden z najlepszych muzykantów Skalnego Podhala a poza tym wielki artysta malarz i przyjaciel wielu,wielu ludzi - i tych sławnych i tych prostych skromnych mieszkańców naszego regionu. Miałem ten zaszczyt i przyjemność być jednym z jego licznych przyjaciół a nawet kiedyś przed laty grać z nim razem w kapeli góralskiej na skrzypcach na kilku występach i imprezach folklorystycznych . Żegnaj Drogi Przyjacielu, niech Cię aniołowie doprowadzą do Królestwa Niebieskiego .
Rodzinie składam wyrazy najwyższego współczucia .
swój21:17, 7 grudnia 2012
Wyrazy współczucia dla Rodziny a dla zmarłego Św.Pamięci wieczne odpoczywanie..
Szymek20:10, 7 grudnia 2012
Życzenie komuś niech Ci ziemia lekką będzie jest przekleństwem. Życzcy się mu aby ziemię z jego grobu mogły rozkopać np: psy,lisy, wilki i rozszarpać ciało. Wiem, że ludzie tak o tym nie myślą ale prosze sobie troszkę poczytać.
A co do zdjęć pogrzeb jak pogrzeb. Wydaje mi się że ostatniego zdjęcia jednak tu nie powinno być. A na innych to co zwykle pokazówa ze strony górali. Mało tu skupienia zadumy i smutku. Muzykanci dobrze sie bawią...

Wypacza Pan znaczenie łacińskiego zwrotu "Sit ei terra levis". Też zalecam by "troszkę o tym poczytać". Ma znaczenie tylko jedno "niech spoczywają w pokoju". Padlinożerne stworzenia nie mają tu nic do rzeczy.
Moderator.
muzykant19:29, 7 grudnia 2012
nojlepsy z nojlepsych , wzorowało siy na nim duzo muzykantów zostawil pokolenia dobrych muzykantów w tym obu synów
Mężatka18:51, 7 grudnia 2012
Ludzi było troche niektórzy go znali troche bo groł
jagna18:46, 7 grudnia 2012
nie wszystkie zdjecia powinny byc publikowane troche taktu
Aga_Chgo18:33, 7 grudnia 2012
Ostatnie zdjęcie mnie poruszyło...
Widać na mim wszystko, łzy..., miłość, piękne kwiaty i ten wzrok...heń heń daleko...
Aż mi samej, łzy napłyneły do oczu :(

Panu Trebuni, Niech mu ziemia lekka będzie.
Pamiętać będziemy!
kaaja18:30, 7 grudnia 2012
Smutek ,żal wszystko rozumiem odszedł ciekawy człowiek,ale dobijają mnie osobiście,te zdjęcia /.../

Nie napiszę, to proszę ich nie oglądać, bo zabrzmiałoby niegrzecznie, a to nie jest moim zamiarem. Swoje uwagi do autora informacji proszę - zgodnie z regulaminem - przesłać pod adres: redakcja@podhale24.pl.
Moderator.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas