- Utworzenie uzdrowiska to przede wszystkim stworzenie nowej oferty turystycznej. Lecznictwo uzdrowiskowe wraz z innymi działaniami skierowanymi na rozwój turystyki, rekreacji w naszej ocenie może mieć pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy i tym samym poprawę warunków życia mieszkańców - mówi cytowany prz PAP sekretarz gminy Czarny Dunajec Michał Jarończyk.
Kwestie dotyczące utworzenia uzdrowiska reguluje ustawa o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz gminach uzdrowiskowych. Samorząd czarnodunajecki czeka szereg procedur określonych przez tę ustawę. Najważniejsze z nich to: potwierdzenie właściwości leczniczych miejscowej borowiny oraz klimatu, opracowanie i zatwierdzenie przez resort zdrowia tzw. operatu uzdrowiskowego, utworzenie obszaru górniczego, na terenie którego będzie wydobywana borowina oraz powołanie zakładu górniczego.
Sekretarz gminy dodaje, że konieczne będzie przeprowadzenie konsultacji społecznych, a także konsultacji z właścicielami działek, na których znajduje się borowina - stąd pomysł o zorganizowaniu referendum.
PAP, opr.s/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas
skoro tak analitycznie "podeszłeś" do mojego postu to zwróć uwagę, że wspomniałam o łące a nie o trawce. pozdr
Nie obrazaj sie ale na kazdej łace jest trawka. Według Wikipedii "Łąka ? bezdrzewne zbiorowisko roślinne tworzone przez byliny ze znacznym
udziałem traw." Po roztopach bede na łace. pozdr