Jaka Rabka w 2020? - podhale24.pl
Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Czarny Dunajec
Clouds
-2°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
428 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
68 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo zła
PM 10: 214 | 428 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
04.02.2014, 13:40 | czytano: 3073

Jaka Rabka w 2020?

Rabka-Zdrój chce być miejscem bez barier, nowoczesnym, znanym w Europie uzdrowiskiem dla rodzin z bogatą ofertą turystyczno-rekreacyjną, wykorzystującym swoją tradycję i dziedzictwo oraz inicjatywy lokalne do podnoszenia jakości życia mieszkańców.

Przyjęta w poniedziałek przez Radę Miejską Strategia Rozwoju Gminy Rabka-Zdrój na lata 2014-2020 określa, jak zrealizować tę wizję. Drogą do celu jest szereg inwestycji m.in. budowa wyciągu narciarskiego na Krzywoniu, budowa centrum hotelowo-konferencyjnego z zapleczem rekreacyjno-wypoczynkowym, przebudowa dróg, strategia przewiduje też m.in. wprowadzenie ograniczeń wjazdu i parkowania w bezpośrednim sąsiedztwie strefy A uzdrowiska czy utworzenie oddziału ginekologiczno- położniczego oraz neonatologicznego w rabczańskim szpitalu. Propozycji jest około 150 i dotyczą takich obszarów jak społeczeństwo, zagospodarowanie przestrzenne, gospodarka, kultura, sztuka i promocja oraz ekologia. Strategia określa nie tylko miejskie inwestycje, ale sugeruje także prywatne, powiatowe czy wojewódzkie projekty, które pozwolą miastu się rozwinąć.

Strategia według zapewnień magistratu była konsultowana m.in. w mieszkańcami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi.

Dokument dostępny jest już na stronie internetowej magistratu www.rabka.pl.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Babcia narciarka15:36, 7 lutego 2014
Wyciągi na Maciejowej są już ponad 40 lat! A wiem to bo jeździłam tam od początku. Liczę na to, że te najpiękniej usytuowane stoki narciarskie w naszym regionie odrodzą się na nowo.
ja18:43, 6 lutego 2014
Do Zgoda Buduje
wyciąg na maciejowej istniał chyba od 30 lat i dopiero teraz urząd opamiętał się że nie ma tam prawnej drogi dojazdowej śmieszne !!!
Proszę zapytać o opinie właścicieli pustych domów wczasowych co myślą na temat pracy kochanej Pani Burmistrz na rzecz rozwoju turystyki zimowej a Rabce
Pozdrawiam
nauczyciel20:06, 5 lutego 2014
Zgoda buduje, powiadasz ...
Cóż, też uważam że Pani Burmistrz ma pomysły co by tu ciekawego (dla niej i jej ekipy) zrobić z Rabką, tyle że zupełnie inne niż te z którymi się afiszuje. Całe szczęście że do realizacji tych prawdziwych pomysłów jeszcze długa droga daleka, a po drodze różne przeszkody mogą się pojawić.
Zadowolony15:27, 5 lutego 2014
som jaja, wyciągi pozamykali z rabkolendu robią sklepy...super strategia rozwoju.
Zgoda buduje14:51, 5 lutego 2014
To nie prawda, że pani Burmistrz nie ma pomysłu na Rabkę, ma i to wiele. Pokazuje to właśnie Strategia Rozwoju Gminy!!! Pani Przybyło,próbowała też rozwiązać w jesieni problemy ośrodka narciarskiego Maciejowa-ski w tym celu wysłała tam koparkę i straż miejską, która co prawda nic nie wskórała jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, alternatywą jest piękny ośrodek na Palczkówce.
obiektywna stąd12:21, 5 lutego 2014
Rabce brakuje gospodarza, lekarzy, prawdziwego leczenia uzdrowiskowego, a w nadmiarze ma samouwielbienia władzy, pazerności, kolesiostwa, zawiści, wolnej amerykanki w handlu itp.
Marcin11:44, 5 lutego 2014
Na trasie starego wyciągu na Krzywoniu właśnie wyrósł ładny nowy dom prywatny. Którędy ma przebiegać nowa trasa?

Rabce brakuje kilku rzeczy aby przyciągnąć turystów: basenu krytego, ogólnodostępnego basenu odkrytego z podgrzewaną wodą, równego lodowiska, drugiej tężni, wielu ścieżek rowerowych - na czym polegały te konsultacje z mieszkańcami? - mnie nikt się nie pytał, mam wiele dobrych pomysłów.
ddd11:31, 5 lutego 2014
Rabka umiera robi się miasteczkiem dla starych ludzi!
Sklep na sklepie!!!!! sklep w sklepie...
Dużo drożej niż w Nowym Targu!
pacjent11:08, 5 lutego 2014
A władzom naszego miasta radzę życzliwie zamiast mamić społeczeństwo Rabki utopijnymi wizjami, to wziąć się do roboty i zacząć rozwiązywać podstawowe problemy. W tym sezonie narciarskim nie funkcjonuje największy i najlepszy w Rabce wyciąg narciarski na Słonym bo właściciele gruntów zamknęli dojazd do dolnej stacji. Ciekawe dlaczego Pani Burmistrz Przez 7 lat swojego burmistrzowania nie zdążyła przyjrzeć temu problemowi.
pacjent10:58, 5 lutego 2014
Sugerowanie jakoby Nowy Targ dążył do unicestwienia szpitala rabczańskiego to jakiś absurd. Ale tak właśnie robi się Rabczanom wodę z mózgu. Najpierw proponuje się zupełnie nierealistyczne kierunki rozwoju rabczańskiego szpitala a potem kiedy trzeba się tłumaczyć że to nie wychodzi to wskazuje się Nowy Targ jako winnego. Zupełna paranoja
rbk21:45, 4 lutego 2014
no to masz fatalny gust chłopie. i to nie jest miasto, tylko miasteczko, mała pipidówa. na razie niech zmaleje ciemnota, przestępczość wśród rabczańskiej młodzieży i dorosłych!!!
3xX21:17, 4 lutego 2014
Hahaha, neonatologia w rabczańskim szpitalu... No dajcie spokój...
Umarł król, niech żyje król!16:56, 4 lutego 2014
Budowa wyciągu narciarskiego na Krzywoniu i budowa centrum hotelowo-konferencyjnego z zapleczem rekreacyjno-wypoczynkowym -----to mi się podoba !!!
Vizzo15:48, 4 lutego 2014
Strategia, strategią ale większość tych postulatów to raczej utopia, w szczególności dotycząca szpitala... Do tego czasu szpitala w RBK już pewnie nie będzie bo jak wiadomo Nowy Targ celowo dąży do jego unicestwienia szkoda tylko że tracą na tym wyłącznie pacjenci.
Andrzej z NT14:15, 4 lutego 2014
Rabka bardzo się rozwinie po połączeniu jej dwupasmową drogą S 7 z Krakowem ( odcinek Lubień- Rabka ). Stanie się dostępna komunikacyjnie co przyciągnię inwestorów, stworzy nowe miejsca pracy i rozbuduje infrastrukturę. W takim mieście chciałbym żyć.
Rowerzysta14:12, 4 lutego 2014
Kiedy i gdzie będą ścieżki rowerowe???
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas