Piątek, 24 styczeń 2020, Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała
Jabłonka i okolice
Clear
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clear
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clear
-1°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clouds
-1°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 86
Clear
-2°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clear
-3°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dostateczna
19.03.2014, 13:36 | czytano: 5604

Co dalej z budynkami Prewentorium Kolejowego?

NOWY TARG. Pod koniec maja ub. roku radni zwrócili się z apelem do Marszałka Województwa Małopolskiego i Sejmiku o przekazanie na rzecz Gminy-Miasta nieruchomości dawnego Prewentorium Kolejowego, na którego terenie jeszcze kilka lat temu mieścił się Małopolski Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy. Obiekt jest pusty i powoli niszczeje.

"Możemy na bazie tej nieruchomości uczynić wiele dobrego" - deklarowali w apelu nowotarscy radni. Pojawiły się także pomysły, by przekazać budynki w użytkowanie Stacji Opieki Caritas w Nowym Targu, utworzyć Dom Pomocy Społecznej, czy ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci, albo bazę hospicjum domowego. W przyjętym apelu radni upoważnili burmistrza miasta do "podjęcia stosownych starań i czynności formalnych celem realizacji Apelu".

Po dziesięciu miesiącach radny Paweł Liszka zapytał - co zostało zrobione w tej sprawie. W opublikowanej przez Urząd Miasta odpowiedzi czytamy, że "zostały podjęte rozmowy z Marszałkiem Województwa Małopolskiego".

Burmistrz tłumaczy, że w Starostwie Nowotarskim "nadal toczą się z wniosków byłych właścicieli postępowania w sprawie zwrotu wywłaszczonych nieruchomości znajdujących się w granicach nieruchomości Prewentorium. Taki stan rzeczy uniemożliwia, do czasu zakończenia postępowań o zwrot, trwałe rozdysponowanie nieruchomości w tym jej zbycie na rzecz Gminy Miasta Nowy Targ. Niezależnie od powyższego trwają prace związane z przejmowaniem dokumentacji. Tut. Urząd jest już w posiadaniu dokumentacji prawnej i części dokumentacji dotyczącej stanu technicznego obiektów. Dokumentacja ta jest niezbędna do opracowania analizy ekonomiczno-finansowej związanej z zagospodarowaniem przedmiotowej nieruchomości".

s/
najnowsze informacje
komentarze
@ wywłaszczony09:08, 21 marca 2014
Wiadomości mam z pierwszej ręki.
mieszkaniec kowanca07:26, 21 marca 2014
widze że ktoś używa tego samego nicku co ja a pisze co innego - nieładnie
zenon@wp.pl01:11, 21 marca 2014
byli wlaściciele dzialek nie mają szans nic dostać jedynie co to mogą póki co blokować jakiekolwiek działania zmierzające do sprzedaży nieruchomości. Najlepiej byloby zrobić tam mieszkania ale nie dla menelstwa, żeby nie stało się to co z oś Topolowym. Można by też znaleźć inwestora i zorganizować tam ośrodek wypoczynkowo leczniczy, hotel, jakoś w innych miastach da się, u nas niestet wszystko stoi
wywłaszczony21:22, 20 marca 2014
do mieszkaniec kowańca @
Za działki na których jest prewentorium już raz właściciele wzieli kase. I to niemałą. Wywłaszczenie owszem było ale pieniądze też był

Skąd masz takie wiadomosci? anonimowy mieszkancu kowanca
Jestem jednym z włascicieli wywłaszczonej dzialki i twierdze że pisanie tego typu komentazy jest CWANIACTWEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
henry10:38, 20 marca 2014
Pamiętam czas gdy tam było piękne prewentorium PKP.A teraz ani PKP,ani prewentorium. Za to mamy Unię.
emerycik09:30, 20 marca 2014
Prewentorium na razie jest do nieruszenia, sprawy w sądzie dotyczące gruntów.
Kotlina - federacja jakaś odebrała budynek domu dziecka Starostwu bo była to ich ziemia, pod wStarostwem został tylko budynek administracyjny.
mieszkaniec kowańca @08:48, 20 marca 2014
Za działki na których jest prewentorium już raz właściciele wzieli kase. I to niemałą. Wywłaszczenie owszem było ale pieniądze też były.
STAŚ20:57, 19 marca 2014
Do piszących.... nie ładnie pisać dużymi literami!
Wierząca20:55, 19 marca 2014
Kto może przyśpieszyć sprawę? Może trzeba to oddać firmie profesjonalnej, która przekształci obiekt np na lokale mieszkalne dla potrzebujących. A jest ich w mieście ponad trzysta osób?!!
STAŚ20:50, 19 marca 2014
Dojdzie do takiego stanu rzeczy, jak basen na Borze!
Brawo ?20:48, 19 marca 2014
Ludzie potrzebują mieszkań?!!
mieszkaniec Kowańca15:59, 19 marca 2014
W DOBIE KRYZYSU I BRAKU MIEJSC PRACY TEN POMYSŁ WPISUJE SIĘ ZNAKOMICIE- JAK ZACZNIE DZIAŁAĆ TO PRZECIEŻ MOŻNA IŚĆ NA KOMPROMIS Z OBECNYMI WŁAŚCICIELAMI DZIAŁEK I PŁACIĆ IM DZIERŻAWĘ A TAK JEST SYTUACJA PATOWA I ANI ONI NIE DOSTANĄ ŻADNYCH PIENIĘDZY ANI NIE MA KORZYŚCI Z POPADAJACYCH W RUINĘ PUSTOSTANÓW- A BYŁA BY MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA KILKUNASTU OSÓB
oo15:20, 19 marca 2014
Przypomnijcie mi, jak długo już niszczeje stary szpital, dom dziecka i to prewentorium i jak długo Marek Stanisław jest burmistrzem NT? To przecież w szpitalu miało powstać hospicjum. Przejdźcie się i zobaczcie, jak ten okazały budynek teraz wyglada. Wszystkie balustrady poszły na złom i nawet parkiet wytargali. Ten szpital to ilustracja stosunku burmistrza do miasta. Zeby choć zabezpieczyli, wystawili na sprzedaż. Ten sam los czeka i dom dziecka i prewentorium. Maziorzowi jeszcze trochę zejdzie, zanim się sprawa wyjaśni i może on to kupi po pieniadzach?

A KK już dość nachapał i chapie. Ci co chodzą na rehabilitację do kościoła na Borze pewnie myslą, że księża tacy dobrzy, a tymczasem mają podpisaną umowę z NFZ. Kasa z groty solnej idzie do ich kieszeni. W każdym kościele ino interesy robią.
"DO CCC"15:16, 19 marca 2014
WIESZ JAK TO WSZYSTKO FUNKCJONUJE???????
do CCC15:08, 19 marca 2014
A kto będzie tymi ośrodkami kierować? Wolisz NFZ? To ja już wolę stowarzyszenia . Chociaż Caritas byłby najlepszy. Działa w mieście od kilku lat i się sprawdza.
CCC14:50, 19 marca 2014
OŚRODEK REHABILITACYJNY DLA DZIECI LUB HOSPICJUM ? JESTEM ZA. :)
ŻADNYM INSTYTUCJOM
GÓRAL14:25, 19 marca 2014
a co z domem dziecka w kotlinie z ktorego mozna by bylo zrobic pensjonat lub osrodek dla młodziezy gdzie by mogli miec jakies zajecia tez niszczeje ???
.....14:14, 19 marca 2014
....dobro innych ludzi jest różnie rozumiane. I tu nie o dobro chodzi tylko o przejecie majątku. Caritas to pręznie działająca firma i całkiem bogata. Kartofel uważa że można czynić dobro w budynku za który się zapłaci. A może nie można?..............i to stanowisko Caritasu daje sporo do myślenia.
...14:03, 19 marca 2014
Pewnie "krzysiu" - lepiej żeby pustostan popadł w ruinę niż był wykorzystany dla dobra innych ludzi. Byle tylko dowalić KK - nie dam, nie pozwolę. Ale z ciebie kartofel...
krzysiek13:50, 19 marca 2014
Caritas jak zwykle wyciaga łapy po darmoche. Skoro potrzebuja to niech sobie kupią zapłacą podatek /jak wszyscy i wtedy rubta co chceta/
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij