Wtorek, 25 luty 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
18.05.2014, 16:50 | czytano: 7151

W Ludźmierzu płoną znicze

Przy drogach, na chodnikach, przed prywatnymi posesjami w Ludźmierzu płoną znicze. W ten sposób mieszkańcy wsi oddają hołd zmarłemu proboszczowi i kustoszowi sanktuarium, księdzu Tadeuszowi Juchasowi.

Dziekan dekanatu nowotarskiego zmarł wczoraj w szpitalu w Krakowie. Przegrał z ciężką chorobą. Miał 65 lat. Był organizatorem wielu wielkich uroczystości religijnych na skalę całego Podhala. To on stworzył z sanktuarium w Ludźmierzu największe w regionie centrum kultu maryjnego i miejsce, w którym spotykają się na modlitwie górale z całego Podhala - uroczystościach Matki Boskiej Zielnej, świętach bacowskich czy Dożynkach Podhalańskich. Ksiądz Juchas był też m.in. kapelanem Związku Podhalan i strażaków-ochotników. Dziś, podczas uroczystości strażackich w Maruszynie, druhowie uczcili jego osobę minutą ciszy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę.

r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
z Klikuszowej09:10, 19 maja 2014
Wspanialy ksiadz odpoczywaj w spokoju
Wojtek21:24, 18 maja 2014
Staś SZARY ci przyłożył. Pamiętam też twoją niezrównoważoną wypowiedź o Spytkowicach. Więcej rzeczywistego spojrzenia i krytycyzmu w twojej indolencji.
klio21:05, 18 maja 2014
Zmarły ksiądz prałat ś.p.Tadeusz Juchas zasłużył sobie aby był pochowany w Ludżmierzu w swoich ogrodach kościelnych.To był skromny,cichy człowiek,który dużo robił dla Podhala i rozszerzał kult Matki Boskiej Ludżmierskiej na cały świat.Robił to w ciszy bez rozgłosu ,stał zawsze z boku i wystarczało mu ,że wierni garneli się do Gażdziny Ludżmierskiej. Niech dobry Bóg przygarnie Go jak najszybciej do siebie.Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
Szary19:41, 18 maja 2014
Niechaj Bóg Wszechmogący i Jan Paweł II będą z nim ...
......19:32, 18 maja 2014
STAŚ nie przesadzaj!!!
na to trzeba zasłużyć.
góral19:04, 18 maja 2014
Dziekan ks. Tadeusz bedzie organizatorem dożynek wsóólnie ze Świetym Piotrem i Świetym Janem Pawłem na chwałe Panu Bogu i Wszystkich Świętych.
STAŚ16:53, 18 maja 2014
kustosz, siedzi już obok Świętego Jana Pawła II!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij