Wtorek, 25 luty 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
23.05.2014, 18:03 | czytano: 10617

Ciało ks. Tadeusza Juchasa przewiezione do Bazyliki. Ostatnie przygotowania przed sobotnimi uroczystościami pogrzebowymi (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Około 8-10 tysięcy wiernych spodziewanych jest w sobotę w Ludźmierzu na uroczystościach pogrzebowych kustosza sanktuarium ks. Tadeusza Juchasa. Mszę świętą, która odbędzie się na terenie Ogrodu Różańcowego, odprawi o godz. 11 kardynał Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosi ks. Mieczysław Łukaszczyk.

Dziś odbyła się importa - ciało ks. Juchasa zostało przewiezione białą bryczką zaprzężoną w białe konie, w obecności wiernych i pocztów góralskich, z ludźmierskiego cmentarza do kościoła.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się jutro o godz. 9.30 odczytaniem intencji mszalnych zamówionych za zmarłego ks. prałata Tadeusza Juchasa. Na godz. 10.15 zaplanowane jest pożegnanie przez oficjalne delegacje, a o godz. 11.00 rozpocznie się msza święta na ołtarzu polowym.

Na pogrzebie spodziewanych jest wiele osobistości.

r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
awe14:56, 24 maja 2014
Módlcie się za Dusze Wspaniałych Ludzi, których już nie ma wsrod Nas , bo już takich w kraju nie ma. Ludzie Dajcie przykład głoszonych nauk. A nie na pokaz w Telewizji na pogrzebie!!
p.00:31, 24 maja 2014
pamiętam pierwszą lekcję gdy przyszedł uczyć nas religii..... to był ksiądz? inny od samego początku, gdy przestał uczyć przestałem chodzić na religie
PSYHOL22:22, 23 maja 2014
to był ksiądz z prawdziwego powołania który kochał BOGA MARYJĘ I ludzi toteż oni do NIEGO GARNĘLI JAK ZBŁĄKANE OWIECZKI A ON nie odmówił rady czy pomocy.LUDZMIERZ miał pasterza jakich teraz mało.ale czy tak naprawdę był doceniany za to co robił.pustka po nim uświadomi może jak wspaniałym był człowiekiem księdzem duszpasterzem.SPOCZYWAJ W POKOJU A PANIENKA LUDZMIERSKA NIECH CIĘ TULI W SWYCH RAMIONACH.
paulina22:18, 23 maja 2014
do xyz nie wiesz to po co pisdzesz jak by nawet byl to ciekawe kto tyle zrobil dobrego jak nie on...
PJMB22:10, 23 maja 2014
Jutro i sama Matka Boska Ludźmierska zapłace za swym Gazdom kie go zegnać bedom :( a i tys na pewno sama z nieba po Niego przyjdzie z anielskim orszakiem..!

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci,niech odpoczywa w pokoju wiecznym.amen
łowca lemingów21:07, 23 maja 2014
xyz,jak nie masz co powiedzieć,to zamilcz.Przeczytaj jeszcze raz tekst informacji,pomódl się za ks.Juchasa i nie wprowadzaj fermentu.
kinga20:40, 23 maja 2014
Matko Boża coś Go tak wzięła, chyba Ci potrzebny był! A nam żal, po prostu żal! Zabrał ze sobą do Ciebie tyle wspomnień i planów! spoczywaj w pokoju!
ludźmierzanka20:02, 23 maja 2014
jak nic należy mu się piękny i dostojny pogrzeb... gdyż wiele dobrego zrobił
xyz19:59, 23 maja 2014
Nie mówcie ,że przyjedzie tusk i komorowski . Szlaban w Lubniu .Nie wpuścimy ani tuska ,ani komorowskiego.:):):):).
Nie Potrzebujemy wilkołaków.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij