Komendant Janerko: "Budowa komisariatu została wymuszona" (wywiad) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
232 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
210 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 116 | 232 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 105 | 210 %
03.06.2014, 22:41 | czytano: 5756

Komendant Janerko: "Budowa komisariatu została wymuszona" (wywiad)

O skandalicznych warunkach pracy policjantów w Krościenku n/Dunajcem i potrzebie budowy nowego komisariatu, na przekazanej przez władze Szczawnicy działce - mówi w wywiadzie udzielonym Henrykowi Januszowi Olkiewiczowi komendant Komisariatu w Krościenku podkomisarz Michał Janerko.

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
uczciwe rozwiazanie15:41, 7 czerwca 2014
Witam
Nie musicie się tak martwić lokalizacją posterunku bo chodzą pogłoski że gmina Czorsztyn znalazła lokum dla policji w Sromowcach Wyżnych budynek jest juz praktycznie gotowy do użytku i przy niewielkim nakładzie finansowym ze strony policji już jesienią tego roku mogliby wprowadzić się do budynku
SILVER12:50, 5 czerwca 2014
W jednej kwestii komendant ma racje, a mianowicie warunki lokalowe komisariatu odbiegaj od standardów innych placówek policji. Nikt nie chce składać zeznań w jednym małym ciasnym pomieszczeniu, gdzie obok siedzi na krześle inny petent i jest przesłuchiwany w zupełnie innej sprawie przez innego policjanta.Człowiek w takiej sytuacji traci wątek i zapomina o wszystkim. Lecz jest i druga strona medalu o której pan komendant nie był łaskaw powiedzieć. To jest o lokalizacji Krościenka, jako optymalnej dla wszystkich mieszkańców Gorców i Pienin. Przeniesienie komisariatu z Krościenka do jakiejkolwiek innej miejscowości wiąże się z wydłużeniem czasu przejazdu do pozostałych. Z informacji w necie, radiu i tv wynika, że zwierzchnicy w policji kładą największy nacisk na czas dojazdu do obywatela i natychmiastowe podjęcie akcji, żeby poprawić tym samym bezpieczeństwo. Być może policji w Krościenku to nie dotyczy, lecz pan komendant zapomniał o tym powiedzieć. Nic nie powiedział o ile dojazd ze Szczawnicy do Ochotnicy Górnej, czy Maniów się wydłuży zwłaszcza przy zakorkowanej drodze do ronda w Krościenku.Pogotowie przez to przeniosło się do Krościenka, a policja chce w drugą stronę- nie do zrozumienia.Widać że bardziej liczy się wyżebranie działki i pieniędzy od samorządów niż faktyczne bezpieczeństwo mieszkańców całego terenu.Żenada!!! Czyżby policja nie była organem państwowym finansowanym z centralnego budżetu i w razie takiej potrzeby nie mogłaby zakupić działki, lub budynku z działką w najlepszej lokalizacji ze względu na swoją mobilność i wybudować,lub odremontować na nowy posterunek. Przecież budżet państwa ma na to pieniądze.Na pewno byłoby to lepsze niż ładowanie pieniędzy w różnego rodzaju niejasne interesy(np. afera z systemem informatycznym dla policji, lub wydawanie wielkich pieniędzy na nowe logo policji). Pan komendant powinien się starać o większy przydział pracowników, bo jak człowiek sporadycznie np w nocy potrzebuje pomocy policji, to dyspozytor informuje, że trzeba czekać bo radiowóz zawozi kogoś na izbę wytrzeźwień w Nowym Targu, a on nie dysponuje innymi policjantami. Więc coś tu jest nie tak z tym co mówi komendant (radiowóz w każdej gminie), do tego jak wyglądają realia. Poza tym samorząd to nie wojsko, czy policja, żeby wójtowie mieli wpływać na podejmowane decyzje przez radnych. Radni odpowiadają przed swoimi wyborcami i nie zgodzą się na przekazanie pieniędzy Policji ze szkodą dla mieszkańców gminy.Jeśli policja tego nie rozumie to lepiej zlikwidować posterunek w Krościenku, a z tych oszczędności zatrudnić więcej policjantów którzy realnie będą na terenie każdej gminy.
Po co?07:29, 5 czerwca 2014
Zaraz odchodzą na emerytury więc po co im wygody i cokolwiek.
kkkkkk22:06, 4 czerwca 2014
13 posterunek too czym swiadczy ;00000000
zzz21:54, 4 czerwca 2014
Krościenko ma do kitu radnych i wójta. Tam nigdy nie można było coś zrobić. Wszystko- nie tak, niedobre, nie da sie. Trzeba siłą, sprytem i sposobem.
Szkoda wspominać, bo adrenalina wzrasta.
xxx21:49, 4 czerwca 2014
Policja powinna zostac w Krościenku. Należ tylko zmienic budynek. Szczawnicoki niech sobie zbudują komisariat u nich.
Krościenczanie- przecież to są miejsca pracy dla Was.
petent16:22, 4 czerwca 2014
do jeremy
to niech nie siedza tylko w teren ludziom pomagac nie biora pieniedzy za siedzenie isc cos załatwiac ???? po co i tak nic nie zalatwisz chyba ze bedzie po sprawie a policja tylko posprząta
emigrant13:00, 4 czerwca 2014
ale po co budowac komisariat Policji jezeli Policja z Kroscienka nic innego nie robi tylko mandaty wlepia jakies ukladziki i w zaden sposob nie potrafia pomoc chodz powinni wiedziec ze nie tylko sa instytucja ktora ma karac ale i instytucja ktora ma pomagac a większość z nich nie wie o tym albo mysli ze jak ma odznake to wszytko mu wolno mysle ze Komendanci powinni Jakies kursy zrobic regulamin dac poczytac albo cos bo co nowi mlodzi nie znaja kodeksu.
An11:42, 4 czerwca 2014
No ktos tu ma straszne braki w wiedzy, skoro juz chcesz pisac o szkolach Pana Michala to moze powinienes dolozyc kilka innych ktore ukonczyl a takze pojsc o krok dalej dorzucic do tego wszystkie jego kursy i lata doswiadczenia w Policji. Osobiscie bylam na komisariacie w Kroscienku i to nie jest miejsce na zadna instytucje panstwowa. Wiadomo iz Kroscienko jak i Szczawnica sa miejscowosciami turystycznymi, jesli chcemy sie prezentowac od strony takiego wlasnie komisariatu to chyba zle o nas swiadczy. A cala ta sprawa nie jest tylko w kwestji policji.
do: mieszkaniec10:51, 4 czerwca 2014
Po wecie to nie jest się weterynarzem. Coś się nie douczyłeś.

Lekarz weterynarii (pot. weterynarz) ? przedstawiciel jednej z trzech nauk lekarskich (obok medycyny i stomatologii) ? osoba, która ukończyła 5,5-letnie studia na jednym z wydziałów medycyny weterynaryjnej i uzyskała prawo do wykonywania zawodu nadawane przez okręgową izbę lekarsko-weterynaryjną, posiadająca kwalifikacje do badania i leczenia zwierząt oraz do kontroli środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego.
dzielnicowy08:38, 4 czerwca 2014
Ale macie problem. Przecież w Krościenku mieszka najsłynniejsza gwiazda naszego parlamentu, to co, nie może Wam załatwić (pomóc) lepszego lokum. Ona wszystko umie, tak się chwali, PKL załatwiła, PiS rozwaliła na podhalu, to prostego Komisariatu nie załatwi ?
upsss...07:45, 4 czerwca 2014
Wtedy kiedy były pierwsze rozmowy o przenosinach komisariatu do Szczawnicy to do wyborów samorządowych było daleko to i reakcja wójta i radnych była z goła inna. Wójt Krościenka mówił że skoro policja chce iść do Szczawnicy to niech sobie idzie. Gmina nie ma działki i nie da a w Krościenku jest więcej instytucji to komisariat mogą oddać sąsiadom. Radni też jakoś mocno nie oponowali. A teraz jak wybory za pasem to aktywność samorządowców wzrosła bo widmo utraty stołka zaglądnęło w oczy.
mieszkaniec00:16, 4 czerwca 2014
Podkomisarz Janerko po Wecie...Żenada... W tym kraju to już weteryniarze muszą być stróżami prawa???Ludzie no bez jaj...
Jeremy23:36, 3 czerwca 2014
Każdy kto kiedykolwiek był na komisariacie w Krościenku i załatwiał tam cokolwiek (mi się zdarzyło parę lat temu) ten wie, że nie jest to budynek w którym powinna się mieścić jakakolwiek instytucja publiczna - zarówno ze względu na pracowników jak i interesantów. Samo to, że w ogóle ten komisariat tam umieszczono zakrawa o skandal.

A tym, którzy twierdzą, że nie powinno się go stamtąd ruszać, proponuję pochodzić trochę po tych ciasnych schodach, posiedzieć w biurze w którym sufit jest tak nisko, że prawie spada na głowę, poprzeciskać się w korytarzu gdzie dwoje ludzi nie może się normalnie wyminąć. Powodzenia.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas